Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha nincs a rasszok között...

Ha nincs a rasszok között IQ-beli különbség, akkor a fejlett világban miért viszi az egyik rassz sokra, míg a másik alig valamire?

Figyelt kérdés

2018. szept. 5. 17:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

8-as, változatlanul nincs igazad, de nem magyarázom, amit elmagyaráztam már egyszer.

Ráadásul bár nekem címezted, a pontozásodból látszik, hogy mennyire értenek veled egyet mások.

Legyen szép napod!

2018. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%

"Az IQ NEM az értelmi szintet, hanem a MEGTANULT ismereteket méri. Egy olyan ember, aki nem vagy kevesebbet tanult, nem fogja tudni megoldani, még akkor sem, az az adottságai jók, a lehetöségek híján."


Az IQ elsősorban a logikai képességeket méri, de a tesztek némelyikéhez szükséges alapszintű műveltség is.

2018. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Számít, hgoy milyen körülmények között (mennyi és milyen ingereknek kitéve, milyen stressz mellett és milyen táplálkozás mellett) nő fel, de az intelligencia ezen túl is örökletes, a körülmények inkább csak az örökölt potenciál kihasználhatóság/elérését befolyásolja.
2018. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Ebbe nem mennék bele. De kétlem, hogy értelmi fogyatékos szintjén lennének a fekete afrikaiak, mert az IQ-juk alapján bizony ott vannak. Ugyanakkor a nem afrikai feketék már sokkal magasabb (de a fehéreknél alacsonyabb) szinten vannak. Szerintem ez genetika is, és később is alakul még. Sőt, egyesek szerint még felnőtt korban is fejleszthető, egyeseknél nagy mértékben, még akár pusztán IQ tesztek kitöltésével is. Szerintem ennél lényegesebb, hogy a viselkedés mennyire öröklődik, ill. a környezet mennyire befolyásolja. A nagyobb problémák is azzal vannak.
2018. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
14. Az honnan jön, hogy a nem afrikai feketéknek magasabb? Mert ahogy én olvastam, az amerikai feketéknek pont hogy átlagosan hasonló. Éppen az ilyen publikált eredmények miatt kaszálták el a rasszokra irányuló külön kutatásokat, felméréseket, teszteket.
2018. szept. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én így emlékszem.
2018. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek nem egyformák. Ami az egyik ember számára érték vagy fontos az a másiknak semmit nem jelent, ezért nem is próbál meg abban jeleskedni. Pl. a természeti népeknél lehet, hogy nem olyan fejlett a technológia használata, ellenben sokkal magasabb fokú intelligenciával rendelkeznek a túléléshez ott szükséges területeken, mint a "civilizált" emberek.

A rasszok egyben közösségeket is jelentenek, ahol más az oktatáshoz való viszony is. Ha azonos élethelyzetű embereket vizsgálnának meg, akkor nem találnának a rasszokra amúgy különbséget. A legjobb példa erre az, hogy az USA-ban tömegével vannak indiai kutatók, fejlesztők, tudósok ma már, miközben az átlag indiai nagyon szerény tudással és ismerettel rendelkezik. Nem a rassz jellemzője miatt ilyenek, hanem a lehetőségeik és életkörülményeik miatt.

2018. szept. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
10%

Hallottál már fegyverekről? Kisemmizésről? És arról, hogy az USA kutatóinak túlnyomó többsége külföldi? Főleg nem fehér. Tudod, akiknek alacsony az IQ-juk.

De vajon miért nem a magasan kvalifikált, kiváló intelligenciájú amerikaiak töltik be ezeket a sok észt kívánó posztokat?

2018. szept. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez nem IQ, hanem inkább összetartás, összefogás kérdése. Az azonos kultúrkörből származók segítik egymást, ezért is pld az indiaiké a legmagasabb átlagfizetés az USÁban.
2018. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18

Honnan jönnek ezek a "túlnyomó többsége" állítások? Van erről valami statisztika?

Mert szerintem nincs. Ez egy politikai kérdésként nyomott téma mostanában -is-, mert a korábban kiderült tények nem tetszenek bizonyos politikai köröknek.

Egyenlősíteni kell mindenkit, igazságot szolgáltatni szegény elnyomott feketéknek; igaz?

Innen jönnek aztán azok az ökörségek, hogy volt, amikor olyan tankönyveket nyomtattak nekik Amerikában, amiben azt írták, hogy pl. a C vitamint egy xy fekete találta fel.

2018. okt. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!