Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ összes országa (kb.200...

A világ összes országa (kb.200) közül Magyarország hányadik helyen áll jólét szempontjából?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A jólét szubjektív fogalom, nem lehet pl. számokkal kifejezni.


Van néhány mérőszám ugyanakkor, ami alapján következtetni lehet rá, ilyen pl. a vásárlóerőparitáson mért egy főre jutó GDP, illetve egy komplexebb mutató, a HDI (mely figyelembe veszi az egészségügyi és kulturális fejlettséget is). GDP-ben Magyarország a 44. helyen van (2009), HDI-ben a 43. helyen (2007-ben). Ennek értékeléséhez viszont figyelembe kell venni, hogy az első helyeken sok törpeállam van (Katar, Andorra, Monaco és hasonlók).

2010. jún. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
Figyelembe veve hogy Magyarorszag a masodik vilag "tagja" en kozepmezonyre tippelnek.
2010. jún. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Az első hozzászólok jól mondja. Első 50-ben benne vagyunk arra mérget vehetsz.
2010. jún. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

ma 13:25


Magyarország OECD-tagállam, vagyis nem középmezőny, hanem tagja a legfejlettebbek klubjának. Ez nem tippelés kérdése.

2010. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
én is épp azt akartam írni, hogy az első 50-ben még a leghülyébb számítások szerint is benne kell legyünk
2010. jún. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

1.

(hátulról)

2010. jún. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem rossz a kérdés. Milyen jólét van Magyarországon? Ez most nem vicc.

Talán a 200-ból 20%-ban van jólét, a másik 20%-ban van megfelelő, és legalább 60%-ban szegénység.

Magyarország a 60%-ban, annak is a 90%-nál.

Szerintem.

2010. jún. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

ma 16:03


Ha úgy definiálod a jólétet, hogy csak Luxemburgban legyen jólét, minden más ország szegénynek számítson, akkor csodák csodájára csak Luxemburgban lesz jólét és minden más ország szegénynek fog számítani. Ha a szegénység határát havi ezermilliárd dollár jövedelemnél húzod meg, akkor - ismét csoda - a világ összes embere szegény lesz. Éppen ezért a kérdező nem azt kérdezte, hogy véleményed szerint Magyarország szegény ország-e, mert nem a Magyarországot divatosan köpködők bégetésére volt kíváncsi, hanem egy viszonylag objektív, összehasonlító adat érdekelte őt.

2010. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha a saját életemre gondolok, nem mondanám, hogy jólétben élek, nekem is nagyon sok minden hiányzik, de ilyet inkább csak annak tudatában jelentenék ki, ha tudnám, hogy máshol is alapvető dolog a tiszta víz pl. De mivel nem így van, sok szempontból szerencsésnek érzem magam (még egy kis panel lakásban is).Világviszonylatban érdek, hogy a többi országhoz képest hogy élünk. Köszönöm a válaszokat!
2010. jún. 22. 18:08
 10/10 anonim ***** válasza:
49%

Ez elég tanulságos...


[link]

2010. jún. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!