Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet találni hivatalos / nem...

Lehet találni hivatalos / nem hivatalos névlistát az második világháborúban elhurcolt zsidókról?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen a táborokban meggyilkoltakra gondolok, hanem azokra akik visszatértek. Konkrétan a nagyapámra lennék kíváncsi, csak erről már nincs kit kérdezzek a családban. A napokban hallottam egy "családi anekdotát", miszerint a nagyapámat is elvitték, amit én bőven kétlek, már csak azért is, mert 40 évig semmi jelét nem láttam / hallottam annak, hogy bárki is zsidó lenne a családban. Én is inkább tűnök egy német katonának, vagy holland zöldségárusnak, vagy svéd focistának... De gondoltam utánanézek. Csak hol?


Köszönöm!



2018. szept. 23. 00:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más okból is elvihették.
2018. szept. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez totál igaz. Most már még inkább érdekel :-/
2018. szept. 23. 02:05
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Helyi zsidó hitközség van nálatok, akivel fel tudod venni a kapcsolatot? Régi anyakönyvek megvannak? Azt mindenképpen ki tudod deríteni, hogy a nagyapád zsidó volt-e, és ha igen, akkor sajnos valószínű, hogy elhurcolták.
2018. szept. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem sokkal valószínűbb hogy más oka volt ennek. Mint pl.: parancsmegtagadás, rendszerellenes megnyilvánulások stb.
2018. szept. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt zsidó közösségeknél érdemes érdeklődni. Ha elsőnek nem is a jó helyre mész, ők továbbküldhetnek. Lehetséges, hogy Izraelig kell eljutnod.

Megjegyzem azonban, hogy a cáfolat gyakran lehetetlen. Nem a konkrét esetre, általában mondom. A létezést lehet (és szokták) igazolni, a nem létezést nem lehet (például azt tudhatod igazolni, hogy tegnap este moziban voltál, de azt sokkal nehezebb, hogy nem voltál).

2018. szept. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!