Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A kommunisták általában...

A kommunisták általában pacifisták vagy militaristák?

Figyelt kérdés

2018. okt. 22. 03:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A szélsőjobbosok elég erősen militaristák,folyton háborúzni akarnak.

A kommunizmus alapvetően világbékéte törekszik.Viszont pont hogy elég nagy fegyverkezés volt jellemző a kommunista államokra

2018. okt. 22. 03:59
 2/11 anonim ***** válasza:
4%
Pacifisták.
2018. okt. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem elsősorban az oroszok jutnak eszedbe:)

azért asszociálsz a fegyverkezésre.


Náluk azért ennek más okai is lehetnek.

pl ők a legnagyobb területtel rendelkező ország a földön.

Az oroszokban(sokakban) ezért van egyfajta felsőbbrendűség tudat.


Érdekes amúgy,hogy maga az eszme tényleg a békére törekszik,viszont azért kell ez a fajta fegyverkezés,mert ugye fenntartani ezt a rendszert sokáig nem nagyon lehet.

Mert ugye minden nemzetnél sokféle ember él,így vannak,akik sosem akarnak egyenlőek lenni másokkal.Így egyfajta rendőrállammal lehet fenntartani.



Maguk a kommunizmust vallók,szerintem alapvetően a békét szeretik,ezért is írtam,hogy pacifisták.

Viszont magához a fenntartásához is egyfajta erőszak szükséges.


De ez talán minden rendszerre igaz.

A kapitalizmust mondjuk nem fegyverkezéssel tartják fenn,hanem pénzzel.

Ha nincs pénzed,megszívtad,így abban a rendszerben a pénz a fegyver,ha úgy tetszik.

2018. okt. 22. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Vettük észre, mekkora békeszeretők a kommunisták.
2018. okt. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Inkább militaristák, erőszakkal akarták terjeszteni a hülyeségeiket az egészen világra kiterjedően. Kína, Észak-Korea, Szovjetunió, mind erős hadsereggel bírt. A náciknak szükségük volt a hadseregre, mivel kb. az egész világ ellenük harcolt Lengyelország megtámadása után.
2018. okt. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Én kétlem, hogy egyáltalán léteznek kommunisták. Olyanok vannak, akik annak mondják magukat, de azok se azok.
2018. okt. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nézd meg az antifákat. Szélsőbalosak, kommunisták, anarchisták, meg még ki tudja mi minden más, és gyakorlatilag agresszívebbek mint a menetelő szélsőjobbos náci csürhe. Láttam olyan antifa csoportot akiknek valami "béke fenntartók" vagy mi volt a nevük, az utcákat járták, és összecertek bárkit aki nem volt nekik szimpatikus. Szóval nekem a kommunizmus és a szélsőbalosok "világbékéje" kicsit olyan mint amikor azt mondják, hogy békért háborúzni...


https://www.youtube.com/watch?v=zBhUm51vPkU

2018. okt. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

"A kommunizmus alapvetően világbékéte törekszik."

Aha, persze.

De végül is lehet benne valami "Si vis pacem, para bellum".

De félretéve a viccet, a kommunista a legveszélyesebb, még a saját fajtáját is képes irtani.

2018. okt. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Militaristák. A céljuk hogy az egész világon proletárdiktatúra legyen. Tehát a hatalom megszerzéséhez se riadtak vissza halálos áldozatokkal járó módszerektől, és ezen kívül ha van rá lehetőségük terjeszkedni is akarnak.
2018. okt. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kommunisták leginkább hülyék.
2018. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!