Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Láttam olyan videót, hogy az...

Láttam olyan videót, hogy az afrikaiak kihegyezett karóval törik fel a földet a vetéshez. Nem kellene szólnunk nekik, hogy van már kapa, ásó, meg ilyenek?

Figyelt kérdés
2010. jún. 27. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
"nem kéne szólnunk.." Ezen megfeküdtem.. xD
2010. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%

szerintem ők is tudják, de honnan szereznék be?

a helyi tescoban?

2010. jún. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Talán látogasd meg őket,és vigyél ajándékba egy traktort,és hozzá az üzemanyagot is.
2010. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jó így nekik...

Miért kéne nekünk mindenki dolgába belepofázni?

2010. jún. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

így is túlnépesedés van

az kéne még, hogy átvegyxék a modern technikát...

2010. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
afrikában a népsűrűség jóval kisebb, mint a fejlett országokban. Azért van éhezés, mert nem olyan technikával művelik a földet, mint mi. Ha elmész egy afrikai faluba, és megtanítod őket ásót készíteni egészen a vasércbányászattól kezdve, akkor kalapot emelek előtted.
2010. jún. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%
Olyan érzésem van, hogy a kérdező még soha életébe nem fogott kapát, vagy ásót a kezébe. Különben becsülné a kétkezi munkát. De onnan a gép elől könnyű is pofázni, míg anyuka meg apuka pénzeli a kicsi fiuknak a national geographicot...
2010. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem azért mondom, de a segélyszállítmányok helyett szerintem kellene nekik adni pár ilyen szerszámot.


Talán olcsóbban kijönnénk belőle, mint az évente leszállított több tonna élelmiszerből és ez legalább jó lenne ezgész életükben.


A traktorral és az üzemenyaggal nem igazán értek egyet, mert az üzemanyag szépen lassan elfogy és aztán már semmire sem jó a traki.

2010. jún. 27. 21:55
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 21:53


Képzeld, parasztgyerek vagyok és szinte napi rendszerességgel kapálok a kertünkben, mert mire végigérek vele, szinte már füves a kert elején. Ma például a fóliasátrunkban gyomláltam a paprikaágyásokat. Pont kint jutott eszembe az egész kérdés.


Nem tehetek róla, ez van, nagy a kertünk, de legalább én csinálok is valamit, nem csak kötözködök a másikkal.

2010. jún. 27. 21:58
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Hallod, akkor én szólok neked, hogy a kapa helyett már van rotációs kapa, és különböző gépesített eszközök... miért a fejletlen kapával nyomod a melót?

Remélem érted mire célzok. És pont mikor a traktoromon ültem, akkor jutott eszembe, hogy szólni kéne azoknak, akiknek nagy a földjük, és még csíra kapával meg ásóval művelik a földjeiket ha-ha-ha méghogy parasztgyerek vagyok.

2010. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!