Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Figyelitek, hogyan alakul át...

Figyelitek, hogyan alakul át a Karácsony ünnepe?

2019. jan. 6. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A karácsony olyan, amilyenné mi tesszük. Én ilyenkor magamba szállok és megpróbálok kevésbé gyűlölni mindenkit... nehezemre esik, de nekem is jót tesz, így jobban indul az újév.
2019. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem vágom, hogy ennek mi köze van hozzá.
2019. jan. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire gondol a kérdező, csak gyanítom.


Kedves kérdező, én csak annyit szeretnék általánosságban írni, hogy a legtöbb ember azt tekinti örökérvényű hagyománynak, amibe beleszocializálódott, és amikor látja ezen hagyományok változásait, akkor elszomorodik és nosztalgiával gondol vissza gyerekkorára.


De azt nem tudja, hogy az ő szülei, nagyszülei, dédszülei, ükszülei, ősei egészen máshogy tartották az adott hagyományt - ha tartották egyáltalán. Az a hagyomány, amit megtanult gyerekkorában, ugyanúgy változóban volt, mint amikor felnőtt vagy idős lett.


Ha erre vonatkozott a kérdésed, akkor olvass utána a karácsony történetének, és látni fogod, hogy a mai formájában viszonylag új, és egy rakás szokás kiveszett már belőle, ami nem is olyan rég még szerves része volt, de sok új is került bele, amit te tőle idgennek gondolsz.


Minden változik, mindig :)

2019. jan. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!