Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyit költünk a...

Szerintetek mennyit költünk a tartósan munkanélküliek TB-jére és oktatására?

Figyelt kérdés

Csak mert úgy tudom ilyenkor nem jár TB. Miből fizeti be valaki azt a 6000-7000 ft-t, ha csak segélyt kap?


Illetve mennyit költünk az oktatásra pluszban a dolgozó szülők gyerekeinek oktatásán felül?


Van erről statisztika vajon? Mert mostanában annyiszor hallom, hogy sokat, de ténylegesen mennyit?


2019. jan. 18. 15:38
 1/6 árokpart ***** válasza:
Semennyit életem legalábbis a TB-re biztosan nem, mert mi tartósan munkanélküliek mi magunk után fizetjük havonta a NAV felé egész pontosan már 7730 ft körül.Legalábbis én. Mielőtt mondanád, hogy trükközünk nem lehet vele, mert azonnal legalábbis pár hónap nem fizetés után azonnal foglal a NAV akár házat, autót is. Illetve évente előfordul, hogy családdal nyáron elmegyünk kirándulni uniós országon kívűl is pl. Szerbiában voltunk többször is, mivel, hogy külső határállomás és van vámos is azonnal látja az útlevél vagy személyi igazolvány alapján, hogy kinek van NAV tartozása. Ha van akkor bizony nem lehet átlépni a határt, sőt akár a puszta táskádat os lefoglalhatja, illetve a családi autót is visszatarthatja amíg valaki ott egy összegben nem fizeti ki a NAV tartozást. Most már nem úgy működik mint régen, hogy el lehet sumákolni nem nem lehet.
2019. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos kevesebbet,mint a nyugdíjasokra és a megélhetési gyerekgyártókra.
2019. jan. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De miből fizeti ki valaki a TB hozzájárulást, ha csak segélyt kap? Egyáltalán annak mennyi a segély, aki sohasem dolgozott?
2019. jan. 18. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerinted miből?

Eltartja valaki.A szülei,férje,felesége,stb.


Segélyt pedig nem adják valami sokáig.És abból is vonnak tb-t.


Mellesleg szerintem,akinek nincs,az nem is nagyon jár az egészségügybe.

2019. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Már nagyon sok olyat ember ül akik nem fizették a TB-t és ott bent viszont már jogosult az ellátásra.
2019. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"De miből fizeti ki valaki a TB hozzájárulást, ha csak segélyt kap? "


Aki segélyt kap, annak nem kell tb-ét fizetni. Azt a 7500 ft körüli összeget annak kell fizetni tb-re, aki munkanélküli és nem jogosult segélyre, mert a családban az 1 főre eső jövedelem meghaladja a 25000 valamennyi ft-ot.

2019. jan. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!