Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek kellene ezeket a költség...

Kinek kellene ezeket a költségeket állni és milyen mértékben? Kell róla papírt írni?

Figyelt kérdés

Van egy 2szinte ház 1/1 férjem tulajdonában. Az alsó szint 2/3 haszonélvezete van anyósomnak. Itt van 1 szoba,konyha,fürdő. Van még 1 szoba ,ezen nincs haszonélvezete. Itt lakik sógorom fiatal kora óta. Csak erről a szintről beszélek majd!.

Anyósomat már zavarja,hogy sógorom este mászkál fürdik,pisil stb. Arra jutottak,hogy sógoromnak is kellene külön mosdó ,esetleg konyha,mert ha lesz barátnője,akkor mi lesz,valamint ha meghal (még soká lesz)anyósom,akkor se tudja használni a sógorom azt a részt,mert az akkor megint teljesen a férjemé lesz.

A kérdésem,hogy kinék kéne állni a fürdőszoba és konyha kialakítását a sógoromnál? A férjem azt mondta írnak egy papírt,hogy mennyit költ a sógorom a házra,amit idővel visszaadunk. Ezt én nem tartom reálisnak,hisz ingyen lakik itt. Nekünk nem is kell oda vécé. A sógorom meg úgy van vele,hogy mivel nem az ő tulajdona,minek költsön rá?! Teljesen igaza van ebben is. (Fiatal felnőtt)



2019. jan. 22. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a férjed a tulaj akkor minden költség ami az ingatlanhoz tartozik az övé.

Az aki benne lakik és nincsen haszonélvezeti joga annak meg fizetnie kellene érte.


A ti esetetekben kérdéses, hogy érdemes lenne-e már most 2 rendes lakást kiépíteni az ingatlanból. A sógortól meg egy aprócska albérleti pénzt kérni ennek fejében. (ha elmegy albérletbe ott sokszorosát fogja fizetni)

Az anyósnak is jobb lenne. Ti meg ha a sógor kiköltözne vagy az anyós elhalálozna rögtön kiadhatjátok.

2019. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A sógorom addig lakik itt,ameddig akar. Lehet,hogy 30 évig is itt lesz. Akkor miért nekünk kéne állni a költségeket.

Eszembe jutott az is,hogy anyuéknál volt lakónk. Adtunk neki áramot,mert még az se volt neki és amikor szívózott,anyukám visszavette. Erre a bíróság megbüntette anyukám. Evvel arra célzok,hogy amíg él anyósom,addig mi is biztosítjuk sógornak a konyhát,vécét. Ezek utána nem olyan szolgáltatások,amit biztosítanunk kell neki,ha pl ki akarjuk adni anyósom részét?


Egyébként teljesen jól látod. Mi is így gondolkodunk,hogy apránként 3-4 lakásossá alakítjuk a házat és nyugdíj megoldva.

2019. jan. 22. 14:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Na, ez a közös ló tipikus esete.
2019. jan. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele,hogy a tulaj költsége. Szoktam is mondani a férjemnek,hogy ezt+azt nekünk kell fizetni,de ez nem kötelező és egyenlőre érdekem sincs a szaniter finanszírozásában.
2019. jan. 22. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:

1-sö vagyok


Még mindig ugyan azt mondom, hogy a férjed egyedüli tulajdonos az ingatlanban, és minden költség az övé. Azt újjítgat amit akar.

Az is a ti döntésetek, hogy ki lakhat az ingatlanban(kivéve ugye anyóst, mert neki joga van hozzá).


Amit írtam, hogy érdemes lenne lakást csinálni azt azért írtam mert nektek egy befektetés, ami a tietek.

A sógortól meg szerintem nem baj, ha kértek 10.000Ft-t az neki nem nagy összeg, hosszú távon meg vissza jön a fürdöszoba.

2019. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!