Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért fogja agyonhallgatni a...

Miért fogja agyonhallgatni a kormány a Tanácsköztársaság kikiáltásának 100 évfordulóját?

Figyelt kérdés
Miközben egyrészt 1989-ig a forradalmi tavaszi napok ünnepségsorozat középső ünnepnapja volt (március 15.-e és április 4.-e között) másrészt a Tanácsköztársaság alatt ünnepelték először szabadon a dolgozók a munka ünnepét május elsején és a 133 nap töbet tett a munkásságért mint a Fidesz 2010 óta összesen!
2019. jan. 29. 14:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Na, mert ez a félszabadulás úgy hiányzott nekünk, mint egy kiadós tökön rúgás..."


?


Én résztvettem jónéhány április 4.-ei ünnepségen de sosem találkoztam egyetlen olyannal sem mint amit próbáltál itt fentebb megfogalmazni. Ja, hogy titokban az ünneplők háta mögött morogtak egyesek, erre célzol? Az lehet... Dehát a felszabadulás után itthon maradó addigi elnyomó osztályok képviselői jó hogy nem tapsikoltak örömükben...


Ne kelljen már a google képkeresőből idevarázsolni az egykori április 4.-ei ünnepségekről képeket, videókat. Van belőlük több százezer. És ezeken a KORDOKUMENTUMOKON a dolgozó nép arca igenis sugárzik az örömtől. Tessék megnézni.


Persze az egykori gróf úrnak meg őnagyságának savanyú volt a szőlő ezt elhiszem...

2019. jan. 29. 15:35
 12/14 anonim ***** válasza:

'Én résztvettem jónéhány április 4.-ei ünnepségen de sosem találkoztam egyetlen olyannal sem mint amit próbáltál itt fentebb megfogalmazni.'

Ha te részt vettél valaha is ilyen ünnepségen, akkor én meg ott voltam Budavár ostrománál 1849-ben :D



'Ne kelljen már a google képkeresőből idevarázsolni az egykori április 4.-ei ünnepségekről képeket, videókat. Van belőlük több százezer. És ezeken a KORDOKUMENTUMOKON a dolgozó nép arca igenis sugárzik az örömtől. Tessék megnézni.'

Propaganda anyagokat a hülye is tud prezentálni :)

2019. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ünnepelni szeretnéd? Akkor légyszíves a Pesti gettót is!

2019. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igen, az öregek tudják. Sugárzó arccal. Amíg filmezték őket.

De nem ez a lényeg. Ünnep kell, mert kell megállás, kel áttekintés, kell pihenés. Nem vezényszóra, belső igényből. Azért azok a május elsejék alapvetően a virsliről és a sörről szóltak. Igen, volt más is, de a tömeg kikapcsolódni akart.


Kell ünnep, kell hagyomány, de a helyén. Ma március 15 is azér művi, mert kirekesztős politikát csináltak belőle, nem a lényegét ünnepeljük. Nem kell március 21, mert egyfelől nem valaminek a kivívása volt, hanem egy rossz sorozat (a világháborús vereség következményei) folytatása. A kaotikus ország kétségbeesett kapkodása a z ország kirablása ellen. A Tanácsköztársaság voltaképpen belpolitikával nem rendelkezhetett, mert minden energiáját lekötötte a szomszédos országok beözönlő hadereje elleni meddő harc. A tündöklését és a bukását is ez okozta.

Április 4 akkor lenne felszabadulás, ha utána nem állna az a 40 valahány év. Ahol mások mondták meg, mit tegyünk. Ma is ez van, csak ma elsősorban magunk akartuk így az egymással történő fölösleges marakodással.

Május 1 lehetne a munka ünnepe, de nem a kormány miatt nem az. Ha így lenne, másutt lenne, Orbán hatalma csak itthon létező. Ma a munkának nincs becsülete, és ez nem belső probléma, a túltermelési válság okozza. Ha a munkát megfizetnék, a terméket nem tudnák eladni, nem lehetne folyamatos növekedés, összeomlik, aki másképp teszi. Itt maga az egész gazdasági világrendszer kell újragondolni. De akik tehetnék, nem akarják.


Szóval hagyjuk ami nem működik. Az általad óhajtott rendszernek csak a mai ocsmány viszonyokhoz képest volt némi előnye, azonban nem bukott volna meg, ha életképes lett volna. Nyugodjék békében ne háborgassuk, foglalkozzunk a jelen valódi problémáival.

2019. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!