Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért van arab pofázás a...

Miért van arab pofázás a Kossuth Rádió helyén adásszünetkor?

Figyelt kérdés
Az 540 khz-es frekvenciáról van szó, nem az FM-ről. Este 22:30-kor az lekapcsol. Van egy kb 50 éves rádió a konyhában, van mikor azon meghallgatom az esti krónikát. Ma OFF után arab szövegelés volt kb 10 percig.

2019. febr. 13. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Hogy szokjátok az arab beszédet arra az esetre, ha újraindítják a letelepedési kötvény üzletet és sok arabot importálnak?

Csak találgatok, nem tudom. Se rádiót nem hallgatok, de TV-t nem nézek (nálam a TV-n is a Youtube megy). Lehet, hogy nem arabul beszélnek, csak torz a hang és te arabnak hallod.

2019. febr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Én az UFO-kat szoktam hallani az egyik frekvencián.
2019. febr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Igen, arab beszédet hallottál.



A Radio of the State of Kuwait (Sulaibiyah) 600 kW-os adó a hullámterjedési sajátosságok miatt este zavarja a Kossuth Rádió vételét.


A Kossuth Rádió műsora középhullámon nem 24 órás. Hétköznap 4:25-22:30-ig, hétvégén 4:55-22:30-ig hallható. [5] Korábban éjfélig volt elérhető középhullámon. Az intézkedés részben takarékossági okokkal magyarázható, részben hullámterjedési okokból.


A középhullám a 470-1700 kHz közötti rezgéssel rendelkező elektromágneses hullám . Alacsony rezgésük miatt akár 3000 km-re is eljuthatnak (pl. Oroszországból jelentettek már

Kossuth Rádió vételt). [1] Középhullámot régebbi

elektroncsöves és tranzisztoros rádiókkal is lehet fogni.

A hosszúhullámhoz hasonlóan terjedésük hideg, tiszta éjszakákon a legjobb, mivel éjjel nem áll fenn a rádióadást elnyelő réteg az

ionoszférában . A nagyobb teljesítményű, tengerparti adók akár több ezer km-ről, az óceán másik oldaláról is hallgathatók éjjel.

Középhullámon a leggyakoribb modulációs eljárás az amplitúdómoduláció.



Szívesen.

2019. febr. 14. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
#3 hármas, köszi, pacsiii. Köszi, hogy jeleztétek ezt, szeretem az arab pofázást mert ritmusos, megvan mit kell hallgassak. Nagy puszi nektek :)
2019. febr. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
#3 Bullshit. Azért van, hogy szokjuk a migránsokat, akik eliszlámosítják Európát.
2019. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Meghackelte az ISIS a kossuthtot
2019. febr. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!