Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Számotokra mit jelent az...

Számotokra mit jelent az esélyegyenlőség?

Figyelt kérdés
Nem tudtam hova soroljam be ezért került ide,elnézést ha nem ide való.
2019. márc. 4. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Azt, amikor egyenlők az esélyek.
2019. márc. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozóként például azt, hogy a saját piaci szegmensemben ugyanolyan esélyeim vannak, mint más cégeknek, tehát nem lehetetlenítenek el, nem szorítanak háttérbe, csak hogy mások kerüljenek jobb helyzetbe.

Nyilván szabad piaci körülmények között sem egyenlők az esélyek, mert a cégek anyagi háttere, mérete, hírneve, tudása változó. De tisztességes környezetben a hátrányt le lehet dolgozni szorgalommal, tudásszerzéssel, új ötletekkel.

2019. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Először is tökéletes esélyegyenlőség sose lesz, mert pl a 180 centis nem éppen hajlékonytestemmel esélyem sincs rá, hogy szertornász legyek, míg más adottságai miatt az én munkámat nem tudná ellátni.

Én itt azt mondom, hogy kéne legyen a cél, hogy ha valaki valamilyen pozíciót betöltene, akkor a rátermettsége döntene és nem a származása, rokonsága stb.

2019. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
69%

Esélyegyenlőséget?


Mire gondolsz pontosan? Sokan ezt jogegyenlőségként értelmezik, de nyilván nem az.

2019. márc. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Esélyegyenlőség, hogy ha meg akarsz szerezni valamit, akkor arra neked ugyanannyi esélyed lehessen, mint másnak. Pl. a diplomához neked ugyanúgy általános iskolába kell járnod, jó jegyeket kell szerezned, jó felvételit kell írnod. Majd jól kell érettségizned és ismét jól kell felvételizned - de nem kell neked többet tenned, mint másnak. Pl ugyanahhoz a diplomához neked sem kell békákat tenyésztened, ha másnak nem kell vagy ha neked nyelvvizsgát kell hozzá szerezned, akkor másnak is kell.

Az, hogy KÉPES vagy-e élni ezzel az eséllyel, az már más kérdés. Mert nem fog tudni mindenki jól tanulni, jól érettségizni, jól felvételizni.

Vagy másik: esélyegyenlőség, hogy minden lány aki betöltötte a 18-t, az indulhat a szépségversenyen. Nincs olyan, hogy csak azok indulhatnak akik kutyát tartanak vagy akik balettozni is tudnak. Ettől még nem fog tudni mindenki indulni, mert nem minden lány szép. Meg sokan ugyan szépek, de semmit nem tesznek azért, hogy ez meg is látsszon rajtuk. Az esélyük meg volt, csak nem tudtak/akartak élni vele.

2019. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Milyen esély az, amivel nem tud élni egy csomó ember?
2019. márc. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"esély (főnév)

1. Siker kilátása, amikor egy személy vagy csoport megszerezheti a győzelmet egy versengésben másokkal szemben, elnyerhet egy eredményt, előnyt, sikert arathat.

2. Kedvező helyzet, állapot, amelyben egy változás megeshet, hatás bekövetkezhet, kimenetele eldőlhet; adott dolog bekövetkeztének, megtörténésének fennállnak megfelelő körülményei, elhárulnak előle az akadályok."

Szerintem nem bonyolult, megérthetnéd.

Azért esély mert nem tud mindenki élni vele, nem történik meg minden esetben. Ha elmegyek és veszek egy lottó szelvényt, akkor van esélyem a nyereményre. Ugyanannyi, mint másoknak akik vettek egy lottó szelvényt. Esélyegyenlőség az, ha nekem is ugyanakkora az esélyem a nyerésre 1 szelvénnyel, mint bárki másnak 1 szelvénnyel. Ettől még nem fogok én nyerni biztosan és nem is "él" vele mindenki, hiszen nem mindenki vesz lottót és nem is fog mindenki nyerni.

2019. márc. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Ez nem koherens azon magyarázatoddal, miszerint esélyegyenlőség az, hogy egy csúnya nő is elindulhat a szépségversenyen, vagy hogy ugyanazt a teljesítményt kell hoznia egyetemen mindenkinek ugyanazért az eredményért. Akkor lenne összefüggő a magyarázatod, ha azt mondanád, hogy a lottósorsoláson való részvétel esélye egyenlő még akkor is, ha a te szelvényed valahol be van szakítva, vagy nem vagy képes bejelölni a számokat a szelvényen, mert nem kivehetőek tisztán.
2019. márc. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Az esélyed egyenlő, vagyis te is éppen úgy vehetsz lottószelvényt HA van rá pénzed, ahogy más és te is nyerhetsz azzal az egy szelvénnyel ugyanúgy ahogyan más. Ha sérült a szelvényed az nem változtat a nyerési esélyeden, ellenben ha annyira sérült, hogy már nem fogadják el, akkor te veszítetted el azt az esélyedet, ami addig volt, amíg neked is éppen olyan ép volt a szelvényed, mint másnak. Attól, hogy sérült lesz a szelvényed, NEKED nem változik a nyerési esélyed - AZZAL a szelvénnyel nem nyerhetsz, de te, bármikor ugyanolyan eséllyel vehetsz szelvényt és azzal nyerhetsz is. Mindegy, hogy te csúnya vagy vagy szép, netán alacsony vagy analfabéta.

Az esélyegyenlőség nem egyenlőséget jelent.

2019. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, világos, hogy a lottószelvény metafora volt a velünk született adottságokra és körülményekre – melyekből nem vehetsz újat. Ha valaki komoly hátrányt jelentő szellemi fogyatékkal születik, nincs esélye egyetemet végezni. Annak, akit még gyerekkorában megnyomorítanak, akkor, amikor nem tud védekezni, nincs esélye teljes életre.


Szerintem attól, hogy a mérce egységes, még nem egyenlőek az esélyek. Vagy pont ezért nem azok.

2019. márc. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!