Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor Orbán rezsimje...

Most akkor Orbán rezsimje milyen oldali, jobb vagy bal?

Figyelt kérdés

2019. márc. 17. 06:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Szélsőjobb.
2019. márc. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
44%

Ja szélsőjobb persze. Reggeltől estig szállítják a gettókból a zsidókat, cigányokat, homoszexuálisokat, autistákat a koncentrációs táborokba, ugye? menj már a francba a hülyeségeiddel...


Amúgy a kormány kereszténydemokratának mondja magát, de például liberális gazdaságpolitikája van. Tehát igazából inkább a centrumhoz van közelebb.

2019. márc. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%
Baloldali, azon belül kádárista, komcsi, ahogy a szavazói is.
2019. márc. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

#2

Te sem voltál ötös történelemből. A szélsőjobb nem ott kezdődik, amiket te felhoztál, az már a legszélsőségesebb ágense. Arról nem én tehetek hogy még soha nem hallottál Salazarról, Peronról, Francoról, Pinochetről és az általuk működtetett szélsőjobboldali rendszerekről. Van interneted, nézz szépen utánuk.

Liberális gazdaságpolitikája pedig nincs a Fidesznek, mert ahhoz túl nagy Magyarországon az állami újraelosztás mértéke. Piacgazdaságban nincs olyan, hogy a kormány behúzza mindenféle adóval az emberek pénzének felét-kétharmadát, aztán szétosztogatja a hűséges oligarchái között "nemzeti tőkésosztályt kell teremteni" címszó alatt. A szabadpiaci modellben minimálisak az adóterhek és az állami szerepvállalás, mindenki versenyre van kényszerítve. Én Magyarországon nem igazán látok semmiféle versenyt a gazdaságban, a szerepek le vannak osztva és gyakorlatilag mindenki él a saját kasztjában. Szerinted ez piacgazdaság? Csak mert szerintem te alapból nem érted az egész lényegét. Ha valamit el lehet mondani a magyar gazdaságról, akkor azt, hogy egyre jobban elmegy az etatizmus és a dirigizmus irányába, ami gyakorlatilag maga a szélsőjobb gazdaságpolitikája.

2019. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy-két horthysta marketing elemmel, mert a tiszta komcsiság beégett, valamivel leplezni kell, hogy "mi neeem áá dehoogy!"
2019. márc. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
Négyes nyugodj meg tudom mi a szélső jobb! Ahogy azt is tudom, hogy az áltagember mit ért alatta és azt amit leírtam.
2019. márc. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
A Fidesz vezetői szívesen lennének a jelenleginél szélsőségesebbek is, csak hát egy 93 ezer km²-es, 10 milliós lakossággal bíró, EU-s országgal ennyire lehet menni. Egyszerűen nincs elég mozgásterük ahhoz, hogy magukat adják és ez nem is baj. Már így is folyamatosan a civilizáció határát súrolják, lényegében másról sem szólt a kormányzásuk 9 éve.
2019. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%

Orbánék rendszere, gazdaságpolitikája egyedi. Sok van benne ami klasszikusan baloldali, sok, ami inkább jobboldali, és alapvetően a kereszténydemokrata értékrendet tűzték ki célnak.

Nem lehet sem jobboldalinak, sem baloldalinak mondani, mert egyik sem illik rá. Ahogyan ma Európában nem is igazán van olyan párt amelyiket így be lehet sorolni, ennyire egyszerűen. Hiszen nézd meg a skandináv államokat. Ott baloldalinak nevezed az elmúlt évtizedek kormánypártjait? Holott nagyon magas az adók szintje és belőle az újra elosztása a pénzeknek, nagyon erős a szociális háló és az állami szerepvállalás az oktatásban pl. Vagy éppen jobboldalinak, liberálisnak mondanád egyértelműen őket csak mert bizonyos gazdaságelemekben jobboldaliak, az uralkodó eszmerendszerekben meg inkább már szélsőségesen liberálisan viselkednek?

Nálunk a rendszerváltás óta nem működik a jobb és baloldali besorolás, hiszen az állampárt jogutódja, az mszp, majd a belőle kivált dk neveztetik baloldalinak, holott azokat a pártokat milliárdosok vezették, képviselték és kormányon az államot leépítették, a szociális hálót szűkítették és a bankok, multik érdekét szolgálták. Csak megmaradt az elnevezés: ők a balosok, az szdsz és utódjaik a liberálisok (holott egyáltalán nem tisztelik a liberális értékeket) és aki velük szemben áll az lett a jobboldali.

2019. márc. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
" milyen oldali, jobb vagy bal?" Ennyi fér bele az értelmembe! Tessék nekem egyértelmüen beletenni a két doboz egyikébe!!! Különben sirni fogok!!!
2019. márc. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Jobb, de igen csak halad a szélső jobb felé. A jobbik csak pisloghat, át vette a helyét.
2019. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!