Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyit vág zsebre havonta...

Mennyit vág zsebre havonta egy EU Parlamenti képviselő?

Figyelt kérdés
Tudja valaki? Szerintem az 5. év végére mesés összeg jön ki

2019. ápr. 7. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem mindegy?A te életedben úgysem változtat semmit.
2019. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Minden ilyen adat nyilvános és könnyen elérhető. Én amúgy tudom.
2019. ápr. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pofátlanul és érdemtelenül sokat!

Meg iszonyú sok költségtérítést.

Meg amit még hozzá lop!

2019. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

~9000€ a bruttó fizetés.


[link]


Ehhez még felhasználható ~4500€ utazásra, ~4500€ a munkával kapcsolatos kiadásokra (telefon, számítógép stb).


[link]


Illetve egyéb támogatás (mint például az egészségügy), vagy ha onnan megy nyugdíjba, akkor a fizetéséhez arányos nyugdíj az élete végéig, a mandátum lejártával annyi hónapig kap még fizetést, ahány évet dolgozott stb, de ezektől az apróságoktól most tekintsünk el.

2019. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a képviselők nem mernék megmondani, mert tudják, hogy az emberek többségének a zsebében -legalább jelképesen- kinyílna a bicska
2019. ápr. 7. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Most írtuk le, de látom téged annyira nem is érdekel.
2019. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Pontosan mindennel együtt hihetetlenül magas összeg jön ki, ilyen olyan tagság, ingyen juttatások stb. Egy átlagos ember itthon egy év alatt nem keres annyit mint ők egy hónapban.

Megérdemlik biztosan!

2019. ápr. 7. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek több oka van, egyrészt az, hogy a fizetésük egységes. Az igaz, hogy ez egy luxemburginak is kiemelkedő fizetésnek számít, de ott nem elképzelhetetlenül nagy összeg. Másrészt ez csökkenti a korrumpálhatóság kockázatát.

Mindenesetre engem nem izgat, nem mi fizetjük, de a nettó befizetőket biztos érdekli.

2019. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem a képviselők nem mernék megmondani, mert tudják, hogy az emberek többségének a zsebében -legalább jelképesen- kinyílna a bicska"


Sehol nem nyílik a bicska, pedig a legtöbb országban jóval az átlag fölött keresnek.

2019. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én hallottam az egyik tvben korábban, hogy van akinek felmegy havi 18.000 euróra is
2019. ápr. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!