Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen következménye lesz a...

Milyen következménye lesz a népességfogyásnak?

Figyelt kérdés
Nem a közeljövőről beszélek. Ha Magyarországnak így fog csökkenni a népessége, 2100-ra csak kb 6 millióan maradunk. Bulgária lakossága kb felére csökken. Romániát szintén kb 11 millióan fogják lakni. Japán meg kb 20 millió embert is veszíthet. Mi történik ezekben az országokban? Mi történik az elhagyatott házakkal, betöltetlen állásokkal, az országok gazdaságával?

2019. ápr. 24. 17:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%

Az, hogy ezzel a három szerencsétlen nyomoronc országgal mi lesz az globálisan le van szarva. Attól még nem fog kihalni az emberiség, sőt úgy szaporodunk mint a nyulak. Akár nyomon is követheted élőben az emberiség létszámának pillanatnyi alakulását:

[link]

2019. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom az x-edik unokáid hogyan éreznének ha afrikai migránsokkal kell együttéljenek. De végülis persze, alakulhat egész kelet európában egy új kalifátus vagy egy második kína vagy india
2019. ápr. 24. 17:48
 3/23 anonim ***** válasza:
37%

Jártál te már külföldön, vagy mentél valaha is ki a faludból? Sehol nem alakul semmilyen kalifátus Európában, ez csak a Fidesz szövege. Nyugat-Európai nagyvárosokban pont ugyanannyi migráns van mint Budapesten, nem több. A külföldi falvakban meg ugyanúgy nincs egy fia bevándorló sem, ahogy a magyar falvakban sincs.

Akármibe lefogadom kérdező, hogy soha az életedben el nem hagytad még a pár utcás falvad határait.

2019. ápr. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%
Sokkal nagyobb probléma az elöregedés, mert az egy dolog, hogy 6 millióan leszünk, de 6 millió nyugdíjassal az ország rövid időn belül elszegényedik. Az átlagéletkor már 2050-re eléri az 50-et (ma 43), ami már akkor fenntarthatatlan lesz. Ez 30 év, te pedig 80 évről kérdezel, amit már lehetetlen megjósolni. Az elöregedett országokban a GDP növekedés drasztikusan lelassul, ezzel szemben a fiatal feltörekvő államokban pedig minden évtizedben többszöröződik, már ahol nincs polgárháború. Ez azt vonja maga után, hogy elveszítjük a beleszólásunkat a világpolitikai eseményekbe. Ez azt is eredményezi, hogy mind gazdaságilag, politikailag, katonailag védtelenek vagyunk, egy esetleges háború következtében végérvényesen eltűnhetünk a térképről.
2019. ápr. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Én egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy Magyarország 60 év múlva olyan lesz, mint most. Szerintem kb. egy lepratelep lesz. jobbágy, földesúr, zsellér. Se nyugdíj, se EÜ, se szoc. háló
2019. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

3-as. Szerintem, meg te nem mozdultál ki még a kis falvadból vagy szándékosan hazudsz és tereled a dolgot.

Menj már el Bécsbe vazze, én itt dolgozok. Szedek egy kis tartalékot és húzok vissza Magyarországra. Nyugi, van is elég feka meg sárga meg minden, fehér ember van a legkevésbé. Lehet, hogy otthon nincsen ekkora rongyrázás meg jólét, de hidd el, itt sem tart ez sokáig. Én 10 évre saccolom a jólétet, utána jön a gebasz.

Ez azért mág nincs így sem Budapesten, sem Pozsonyban, sem Prágában. De Amszterdamban is így van vagy éppen Londonban.

Lehet lepontozni, de ez az igazság.

2019. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

1) Száz éve ötmillió magyar volt, most tízmillió van. Száz év múlva nem tudom, mennyi lesz, felesleges ezen aggodalmaskodni.


2) Az semmit nem jelent, hogy a JELENLEGI rendszer milyen. Száz év múlva már egy más világ lesz, talán munka sem lesz már, nem lesz értelme a jelen problémáinak a jövő környezetében.

2019. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
30%

"Menj már el Bécsbe vazze, én itt dolgozok. Szedek egy kis tartalékot és húzok vissza Magyarországra."

Te annyira vagy Bécsben, mint amennyire én a Vatikánban. Te csak egy állandóan itt trollkodó fidesz troll vagy.

2019. ápr. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
10%

A következő lesz a forgatókönyv:

1. variáció: Az üres házakba majd nyugat európai menekültek fognak jönni. Elsőként hollandok, németek, angolok. Így Magyarország meg fog maradni mint 1000 éve, ezek a menekültek pedig szépen beolvadnak. Velük jönnek a nyugdíjasok is, akik bitang jól meglesznek itt.

Ausztria talán még megmenekül, Németország már nem. Ott fog húzódni egy határ, szerintem lesz kerítés is és tűzparancs.

2. variáció:

Orbánékat eltakarítják, jön valami bábkormány, migránsok ide is jönnek. Felbomlik a V4, és úgy ahogyan van 50-100 év múlva teljesen megszűnik a fehér Európa.

3. variáció:

A németek megint bebolondulnak, és fegyveresen kitakarítják az országot.

Több variáció nincs. Remélem, az 1. variáció lesz.

2019. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%

Vizesnyolcas: Azért vagyok Fidesz troll, mert nem értek veled egyet? Jah, te vagy a libsi, aki úgy van mindig, hogy ha valakinek nem tetszik a véleménye, akkor trollnak nevezed.

És faszikám tévedsz, itt vagyok Bécsben. Vagy elhiszed vagy sem, de a tények tények. Gyere ki és nézd meg mi van Bécsben! Okoska libsi.

2019. ápr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!