Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy egyre...

Miért mondják, hogy egyre rosszabb az életszínvonal magyarországon, innen menni kell?

Figyelt kérdés
Én azt látom,hogy egyre jobban szaporodnak a luxus autók pl,ma is láttam jó párat audi r8 meg sok bmw,audik,mercédeszek meg ilyesmi és nem olcsó autók voltak.Sőt olcsóbb autókból is egyre több újjat látok az utcákon,sőt bármerre megyek irgalmatlan mennyiségű autó van sokszor már parkolni is alig lehet,vagy dugó van.

2019. máj. 3. 01:00
1 2
 1/18 anonim válasza:
81%
Azért, mert mint látod egy magyar fiúnak már az Audi, BMW és a merci már luxus autónak számít.
2019. máj. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én tomegkozlekedessel járok, azt látom, hogy folyamatosan tele vannak és alig lehet felférni.

Ilyen demagóg hulyesegeknek, amiket írtál mi értelme van? Egy átlag ember 20 éves autót sem tudna venni. Fenttartani meg főleg nem bìrnà.. Nyilván sokan megtehetik, hogy vesznek egy jobbat. De még mindig ők a kisebbség, szerintem nem nehéz belàtni, hogy abban az országban ahol a minimálbér a 100 ezer forintot sem éri el, ott nincs összeségében jólét..

2019. máj. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
100%

A szubjektív érzékelésed nem egyenlő a teljes képpel :)


Nem romlik az életszínvonal, viszont van egy jelentős réteg, akik egyre jobban leszakadnak. Ezt gondolják sokan általános életszínvonalromlásnak.

2019. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11%

Ugye?!


Én elmondom, hogy miket tapasztalok/látok/hallok, és ezek után tényleg magyarázza meg nekem valaki, hogy hol van itt válság, meg csóróság!


- Az Andrássy úti Rolex boltban várólista van sok modellre.

- Van Bentley és Ferrari kereskedés.

- Az utak és a parkolók tele kocsival. És jellemzően német prémium.

- Tökömig érő kölykök kezében nagy Ájfos, lábukon 50+ értékű Nájki cipő.

- Alkalmazottak naponta lépnek ki, és fenyegetőznek kilépéssel, sőt sokan büszkék rá, hogy 2 évente melót váltanak.

- Nagyobb kajaboltba sírógörcsöt kapok olyan sorok vannak, gyakran otthagyom a kosarat, és inkább nem állok 40 percet a pénztárnál.

- A BKK tele, miközben sírnak, hogy nincs hová menniük, mert nincs pénzük és melójuk.

- Fiatalok sírnak a tandíj miatt, miközben a fősulikon túljelentkezés van, villanyszerelőt meg nem találsz.

- Prostis oldalak tele, és mind megél!!!

- Nyaralni járnak a népek.

- Szülnek.

- Webáruházak nem győzik az iramot.

- Éttermek tele. Van olyan hely, ahová 2 személyre nincs asztal, csak hónapok múlva!!!


Akkor hol van itt csóróság?

2019. máj. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Van egy réteg, amelyik valóban egyre jobban él, és ez látványosan meg is mutatkozik a fogyasztásban. Ők a nyertesei az egykulcsos adónak, a vállalkozások támogatásának, és gazdaság felpörgésének.


Viszont elég sokan vannak olyanok, akik leszakadtak ettől a rétegtől, és esélyük sincs felkapaszkodni. Ezek általában az alkalmazottak, a bérből élők, az 50 felettiek, a nagycsaládosok, a csökkent munkaképességűek, a nyugdíjasok, stb.

Az a baj, hogy nincs a két réteg közötti réteg.

2019. máj. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4# egyértelmű, hogy van egy réteg aki megteheti, hogy nyaraljon, étterembe járjon és a legnagyobb márkák termékeit viselje.

De van egy másik 3 milliós réteg, aki körülbelül havi 100 ezerből él fejenként. Számos családban hónap végén választani kell, hogy egyenek, vagy csekket fizessenek.

Magyarországon hatalmas a differencia, egyre jobban szétnyìlik az olló a társadalmi rétegek között. Ez pedig feszültséghez és akár polgàrhàborúhoz is vezethet..

A kérdezőnek: a német használt autók felvàsàrlòi lettünk. Amit ők leselejteznek és jobbra cserélnek, mi annak örülünk, hogy x év spórolás vagy hitel után megvehetjük.

Amiket írtál egyébként nem luxus márkák.

Persze átlag magyar fizuhoz képest az, de a luxus nem egy audinàl kezdődik.

2019. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Csak az mondja,aki nem szeret dolgozni.
2019. máj. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%

Azért, mert valaki odafent azt gondolja negyvenezerből meglehet élni


Megjegyzés látszik hogy nem játszottál még szardíniát tömegközlekedési eszközön

2019. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

# 6


Most nem konkrétan azböreg autókra gondoltam. Egyre több az új vagy alig pár éves audi,bmw,mercedes,volvo meg még sorolhatnám autók. Rs igen 8s luxus egy audi is mikor pl egy új audi A8 vagy 20 millió forint ez a kis embernek luxus bár külföldön sem hiszem,hogy mindenkinhsza előtt pl audi A8 vagy ilyen olyan drága autó áll. Nállunk van pl akinek két két sport audija is ban egy A8 meg Egy Q7 meg még ezen kívül pár autó,szerintem ez már luxusnak számít pl.

2019. máj. 4. 01:39
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

De kérdező azt nem érted, hogy ezeket az autókat a lakosság egy kis szelete birtokolja. Az utcán persze feltűnik, de azt nem látod mellette, hogy mennyien vannak, akik a buszbérletet is alig tudják kiköhögni. Meg ott a rengeteg huszonéves auto is.

Azokat a kocsikat, amiket írsz szerintem csak a vezető beosztàsúak tudják megvenni. Nálunk a munkahelyemen kb 1000 ember dolgozik. 3 embert tudok, tényleg aki fullos kocsival jár dolgozni. Meg van egy nő, akinek a férje jól menő vállalkozó és ő is elég jóval jár. Az összes többi ember busszal, biciklivel vagy valami Suzuki swit szintű kocsival jár. 1 millió feletti autót nem is nagyon látok a cég parkolòjàban(csak az a 4 akit írtam). Szerintem összeségében nincsen jòlét. Mondom ezt úgy, hogy átlagban nem élek rosszul.

2019. máj. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!