Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Arab rádióadás vétele az Info...

Arab rádióadás vétele az Info Rádió frekvenciáján Érden?!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap hazafelé utózás közben az Info Rádiót hallgattam, egyszer csak Érden megszólalt helyette egy Arab adás, ilyen tipikus "iszlám éneklés ment", és többször bemondta, hogy "aloulla fm". Ez kb 10 percig tartott, majd újra megszólalt az Info Rádió. Ez mi lehetett?! Ez délután 5 órakor volt!

#adás #rádiózavar
2019. máj. 13. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Ha így volt, akkor vélhetőleg egy kalózadó lehetett.

Vagy 15 éve felénk is volt hasonló eset. Akkori középiskolások készítettek egy adót és pár kilométeres körben elnyomták zenével az egyik kereskedelmi adó reklámblokkjait.

2 héten belül megbuktak.

2019. máj. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Hogy hogy mi lehetett? Hát arab nyelvű adás.
2019. máj. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Osztrák arab rádió volt. Már többen vannak ott arabok. Saját rádiót is nyomnak
2019. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Addig jó míg rádión hallod és nem robbantanak
2019. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A migráncsok megszállták Érdet!
2019. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ez nem helyi adásnak tűnt, mert "hullámzott" úgy, hogy egy helyben álltam. Első: aki akkora hülye, hogy direkt zavar, az megérdemli. :)
2019. máj. 13. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Al Oula, 107.4 FM, Dubai, United Arab Emirates.


Radio Aloula FM 88.1 (neten fogható Európában az itt élő araboknak)



(Info rádió kereskedelmi rádióként indult a 95,8 MHz-es frekvencián...


...új törvény adta lehetőségeknek megfelelően, pályázott majd elnyerte az InfoRádió Kft. a budapesti 88,1 MHz-es közösségi frekvenciát, melyen 2012. szeptember 1-jén kezdte meg sugárzását.

A Budapestről sugárzott FM 88,1 MHz-es frekvencián...)

2019. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Létezik ún. sporadikus terjedés melyet különböző időjárási jelenségek idéznek elő. Ilyenkor a troposzférából, mint egy ping-pong labda visszapattan a távoli adóállomás jele és akkor többszáz vagy ezer kilométer távolságból is jó minőségben lehet venni egy adás jelét. A '70-es, '80-as években így lehetett Magyarországon közel-keleti, észak és nyugat-európai tévéadásokat venni pár órára. Sokaknak volt a hobbija akkoriban, hogy ezekre vadászott. Ez a fajta terjedés az analóg rádiónál is megvan, valószínűleg egy ilyen jelbe furottál bele. Ilyet okozhat pl. vastag felhőréteg az adóállomás és a vételi hely között félúton.
2019. máj. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt egy példa a jelenségre, Skóciaban szobaantennával foghato RTL Klub. :)

2019. máj. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a kommented elolvasása után keresgéltem a neten. És találtam hasonlót: https://www.youtube.com/watch?v=4tM-uCcjOQc

itt Székesfehérváron vettek egy líbiai adást, kb ugyanakkor, mint én Érden!


Sokat rádiózok kocsiban, de ilyenbe még nem futottam bele. :)

2019. máj. 16. 09:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!