Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet gazdasági...

Szerintetek lehet gazdasági növekedés nélkül jóléti társadalmat felépíteni?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2019. máj. 14. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem igazán hiszem.
2019. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

A gazdagság/szegénység a kiadás/bevétel aránya határozza meg a jólétet.

A jólét költséges dolog! Vagy bevételből, vagy hitelekből lehet előteremteni!

Venezuela jólétben élt az olajából. Se nem tartalékolt, se nem próbálta egyéb gazdaságát fejleszteni.

Ha nincs gazdaság, nincs bevétel, akkor hitelező sincs!

2019. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

"Itt az ideje, hogy ne a gazdasági növekedéstől függjön Európa!"


Hanem a behívott migránsok számától -.-

2019. máj. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szerintem működhet csak megkéne tanulni az, hogy mi az elég. Növekszik a gazdaság, a bérek alig nőnek és a gazdasági növekedés is csak a felső 1%nak kedvez pluszba nyakunkon a klíma katasztrófa. Gazdasági növekedés helyett, 8 óráról legalább 4 órára vagy kevesebbre lecsökkenteni az átlag munkaidőt, nagyvállalkozásokra legalább 80%os adót kivetni és igazságos újraelosztást bevezetni, hogy ne legyen a társadalmak között hatalmas nagy szakadék. Ehez az kéne, hogy a termelőeszközök az emberek kezébe kerüljenek és versengés helyett a kooperáció és a közösség kerüljön előtérbe.


Ja és nem vagyok bolsevista, megvetem azt a hazug "szocializmusnak" nevezett rendszert. Ezt csak azért írom, mert gyakran példáloznak vele, (engem is lekomcsiznak ezért), szerintem felkéne dolgozni azt a rossz korszakot és nem példálózni vele.


Hogyha minden jó dologban, ami emberséges a rosszat látjuk és elba$zott rendszerekkel példálózunk (mint észak korea, venezuela), hogy szeretnénk változást és igazságosabb rendszert?

2019. máj. 14. 11:34
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
Persze hogy lehet: Kádár János rendszerre is erre épült, majd miután nem volt miből finanszírozni a cirkuszt meg a kenyeret, jött a hitelfelvétel, majd még több, 2019-ben pedig még mindig fizetjük az árát.
2019. máj. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, elmagyaráznád, hogy ha 120 ezer forintot keresel, akkor abból hogy költesz 160 ezret?
2019. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Csak gazdasági növekedés nélkül lehet. A növekedés nem folytatódhat a végtelenben, épp ezért van halálra ítélve minden ami növekedésre épül.
2019. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Az egyetlen normális út lenne gazdasági növekedés nélkül élni.


Én pl. nem attól érzem jól magam, ha többet keresek, főleg hogy hiába keresek többet az árak és a követelmények úgy emelkednek amit követni nem tudok. Hiába termelek évről évre többet semmi effektív hasznom nincs belőle.

2019. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Magával a kapitalista rendszerrel van a legfőbb probléma ami az állandó növekedésre épül. Már több pszichológus, szociológus kimutatta azt, hogy a pénz nem boldogít. Magyarán minek kéne a versenyre építenünk, hogyha nem leszünk boldogabbak tőle hanem inkább bélpoklosak. Ezért nem érdemli meg senki azt, hogy nyomorban nőjön fel és ezért nem szabadna hagyni ezt a végtelen gazdagodást.

Igen ebből csak a felső 1% profitál és valójában ők se boldogabbak csak bélpoklosabbak.

2019. máj. 14. 13:25
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
A szélsőjobb nem titkolt célja hogy a szegényeket még jobban függőségbe taszítsa és a gazdagokat az életerőseket még gazdagabbá tegye. Vagyis amíg fidesz van addig felzárkóztatás vagy az egyenlőbbé tétel nem opció hanem pont az ellentéte a cél.
2019. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!