Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tulajdoni hányad felosztása...

Valakiadjonválaszt kérdése:

Tulajdoni hányad felosztása amihez sajnos nem értek Valaki?

Figyelt kérdés
Nagymama elhunyt..leszármazottak 3 lány testvék,ebböl az egyik elhunyt..örökösök hogy és milyen arányba osztoznak? gyerek és élö házastársa is van az elhunytnak. Hogy lesz és mi alapján a felosztás 12ted rész? 2/12,3/12 mikor csak elvileg 4 örökös van, Valaki aki ért hozzá elmagyarázná nekem? köszönöm
2019. máj. 31. 16:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Akkor menjünk sorba.

Öröklési sorrend:

Házastárs 1 gyerekrész+ haszonélvezet, ha 3 lány van, akkor mindegyik örökölt 1/4-et.

Az elhuny gyerek gyerekei (nem tudom hányan vannak) azok a az elhunyt szülő 1/4-nek az örökösei.

Ha 3-an vannak azok is akkor az 1/4-ed 1/3-át, azaz az ingatlan 1/12-ed részét öröklik fejenként.

2019. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,az elhunytnak 1 gyereke van... de van élö házastársa.nagyon nem értem a házastárs részét. nem laktak együtt a nagymamával senki..tehát a megmaradt ház kerül most eladásra és felosztásra.Lehet én tudom rosszul de nem ugy van hogy adva van 3testvér,,öröklési rész egyenlö..elhunyt örökösei közt (házastárs+gyerek) egyenlöen kellene felosztani?Vagyis 3 testvér között egyenlöen?
2019. máj. 31. 17:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem tiszta nekem teljesen!

A 3 lánytestvér az unoka? Ezek közül halt meg az egyik?

Vagy ki halt meg a nagymamán kívül eddig?

Van élő gyereke, vagy csak unokái?

2019. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

De induljunk ki abból, amit tudunk!

A nagymamának van egy házastársa, övé a fél ház.

A nagymama és a házastárs 1/2-1/2 tulajdonosok voltak.

A házastárs megörökölte a nagymama 1/2-es tulajdonrészének az egy gyerekrészét és .... innen nem tudom folytatni,mert nem tudom ki, kicsoda és hányan vannak.

2019. máj. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Lehet nem jól fogalmaztam eddig,,elnézést,megprobálom ujbol.

Szóval a nagymama elhunyt,,neki volt vagyis van 3lánya,,a 3lányból az egyik elhunyt pár éve.Nagymama egyedül lakott .Most a mama háza kerül eladásra..Van két élö testvér és egy aki elhunyt. Az elhunytnak van 1 gyereke és egy özvegye.a vagyon felosztása érdekelne,és az mitáértünk 1gyermek rész alatt. Köszönöm

2019. máj. 31. 18:27
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha a nagymama egyedül volt tulajdonosa a háznak, akkor utána a 3 gyereke az örökös.

Mindegyik gyereke 1/3-1/3 részt örököl a házból.

Ha egy gyereke elhunyt már, akkor az ő 1/3 részét öröklik meg az unokák és a házastárs. Ha két gyerek van akkor ott is 1/3 részt mindegyik, mert most a házastárs is örököl egy gyerekrészt. Ennek semmi köze ahhoz, hogy együtt laktak-e vagy sem, mert egyszerű öröklés. A lányé lett és utána már semmi köze a szülőhöz, az unoka és a férj tőle örökölnek tovább.

Tehát a vége: egyik élő lánygyerek 1/3, a másik élő lánygyerek 1/3, az unokák és az elhunyt férje meg 1/9-1/9 rész (vagy ha csak 1 unoka + az apja vannak, akkor az 1/3 fele-fele az övék, vagyis a ház 1/6-1/6 része).

2019. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6

Én vagyok az eddig írogató 71 %-os, el is kezdtem írni a választ:


"Értem!

Eddig azt hittem,hogy a nagymamának volt házastársa.

Szóval:

A nagyi házát elsődlegesen a 3 gyereke örökli 1/3-1/3-1/3 arányban, ebből 1/3-ad az elhunyt gyerekéé lenne elvileg.

Gyakorlatilag ez az 1/3 kerül felosztásra az unoka és az elhunyt gyerek házastársa között.

Így a gyerek és az özvegy az 1/3-ad 50%-50%-át öröklik, azaz az egész ingatlan 1/6-1/6-od részét"


És aztán megállt a tudomány, mert a Kérdező 12-ed részekről beszél és én sem jutottam el addig, akárhogy kombinálom.

2019. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7

Szerintem pont azért beszélt 1/12-edekről, mert nem értette mit és hogyan kellene osztani. Ha tényleg az a szitu amikről mi beszélünk, akkor nincs 1/12, csak 1/9 a legkisebb öröklött rész vagy 1/6. De hát éppen ezért kérdezte meg.

2019. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Elöre is köszi a türelmet hozzám ,mert ennyire nem értek a jogi dolgokhoz. Nos elövettem a főldhivtal bejegyzését ahol mindenki neve elött bizony 12ed rész van. Az elhunyt gyermeke mint örökös szerepel igy vették adatba az özvegy meg csak özvegyi jogot jegyeztek be a tlajdonba. Nekem már ez sem világos sajnos,, de amiért a kérdést elinditottam az az hogy most volak az ügyvédnél aláírni az eladást és kiderült az özvegy minimális összeget fog kapni,,ez hogy lehet? szinte a 3örökös közt osztodik fel a vagyon.. hogy konkrétumot is irjak a két élö testvér és az elhunyt gyereke 10millió ft -ot az özvegy meg 1milliot...Nincs itt valami nagyon elnézve?Hol van az 1gyermeki rész? hol van hogy az elhunyt örökösei egyenlö arányba kapnak? Köszönöm a választ
2019. jún. 1. 09:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Milyen özvegy? Akkor a nagymamának volt élő férje? Vagy az elhunyt testvérnek volt férje? Még mindig nem tiszta KIK szerepeltek a családban most az örökléskor?
2019. jún. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!