Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz élet...

Tényleg ennyire rossz élet van a hanyatló libsi-migráns fertő nyugaton?

Figyelt kérdés

[link]


Bezzeg Magyarország, mennyivel jobb.


2019. jún. 21. 08:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Attól hogy magyarország lejjebb van, még a nyugat lefelé megy.

10 éve vagyok németországban, ha megragadtam volna az elsö munkahelyemen, kb. ma éhenhalnék abból a fizuból. Az elején én is csak azt hittem csak hisztiznek, de a 80-as évektöl csak lefelé megy.


Egyik fönököm mondta, az elsü vágás az egyesítés volt, amikor hirtelen rosszabbul ment (konkrétan nem volt üres állás, mert a keletnémetekkel mindent feltöltöttek).


A második vágas az Euró bevezetése volt.


Most meg folyamatosan minden drágul, és ha van pénzed, mindenhol le akarnak húzni.


Kötelezö TV adó, ha van tv-d ha nincs, Ingatlan adó a legkisebb lyukra is, ebadó. Ha az autcádban csatornát újítanak fel, vagy utat építenek úja, fizetheted amit kirónak (pár ezertöl pár tízezer euróig).


Szerintem terjesszétek fel a zorbánnak, hogy szeretnétek így élni mint az örökzöld nyugaton, és szeretnétek ezeket a dolgkat ti is fizetni.

2019. jún. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%
Itt meg libsi-cigány fertő van.
2019. jún. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom, hogy az első hol él. Én 35 éve élek a volt NSZK_ban,az első munkahelyemen. De még soha nem kellett fizetnem csatornázás, stb miatt. Igaz, az egyesítés, Euró bevezetése hátrányos volt, és azóta rosszabbodott a gazdasági helyzet, de nincs annyi adó, mint Magyarországon. A migráns helyzet ellenére is sokkal jobban élünk, mint az otthoniak.
2019. jún. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az 1-es olyan mint magyarországon a közmunkás. Azért megy mindenki németországba mert ott annyira rossz.
2019. jún. 21. 09:09
 5/21 anonim ***** válasza:
12%

"10 éve vagyok németországban, ha megragadtam volna az elsö munkahelyemen, kb. ma éhenhalnék abból a fizuból."


Azért ez szerintem Európában, a hűséget kevésbé jutalmazzák. Édesapám szakoktató 50 fölött és tegnap volt egy interjún, fizetésnek 500 ezer bruttót mondott. Ez a jelenlegi cégénél akkor érné el, ha 17%-al emelnék meg a bérét.


Nővérem Londonban informatikus most váltott és évi 17 ezer fonttal többet kap az új cégénél.

2019. jún. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
3%
Németország eléggé gané hely. No nem mintha Ausztria jobb lenne, de azért gané
2019. jún. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem az 1-es olyan mint magyarországon a közmunkás. "


Aham. Szerintem meg te olyan vagy mint németeknél a harz IV-es. (tartós munkanélküli)


Mindent jobban tud, bár a városhatáron kívül ritkán jár.

2019. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Azért megy mindenki németországba mert ott annyira rossz."


Nekem jó, villamosmérnökként tök buli, vezetö is lehet az ember. Orvosoknak még jobb.

De nem véletlenül van az, hogy aki más területre jön ki, álatalában max. egy lakást engedhet meg magának.


Még nem láttam raktárost, vagy eladót akinek háza lenne.


Nagyon sokan jönnek, aztán szaladgálnak haza 2-3 hetente, mert megy az ajvékolás, hogy otthon jobb , meg honvágy stb. Meg alacsonyabb beosztásokban nem is igazán jellemzö hogy 1-2 évnél többet maradnak.

2019. jún. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem csak németországról szólt a cikk, hanem az uniós átlagról.


"1-2 évre megy ki"


Nem, van olyan aki vissza se jön.


"vezető beosztás" Segédmunkások is jól keresnek.


Linkelek valamit aztán sértegetnek, buta gyk.

2019. jún. 21. 14:04
 10/21 anonim ***** válasza:

3# " Én 35 éve élek a volt NSZK_ban,az első munkahelyemen. "


És ennyi idö alatt nem sikerült beilleszkedni, hogy borokban élsz? Én csak munkábamenet bekapcsolom a rádiót és hallom a hasonló infókat.


Az hogy 35 éve nem történ, nem jelenti azt hogy nem is fog. Söt, inkább azt, hogy valamikor jön akkor lassan jön, még ha a homokba dugod a fejed, akkor is:

"Das kann jeden Eigentümer treffen, egal ob er neu eingezogen ist oder dort seit 20 Jahren wohnt. Wer die Rechnung nicht bezahlen kann, muss sein Haus im schlimmsten Fall wieder verkaufen."


Forrás:

[link]


Itt pedig egy 2018-as cikk, 210 ezer eurót fizethet az ember:

[link]


De csak élj tovább a "Wohlstandsillusion"-ban.

2019. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!