Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi volt az oka annak, hogy...

Mi volt az oka annak, hogy nem működtek a preciz német fegyverek a sárban, az oroszok viszont igen? Ha akartak tudtak volna a német mérnökök olyant is tervezni, ami sárban is működik, nem?

Figyelt kérdés
2019. szept. 18. 15:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Pont azért mert precízek voltak.

Egyébként a problémák többsége nem a sártől, hanem a hídegtől alakult ki, ugyanis a németek által használt kenőanyagok gyorsabban dermedtek mint az oroszok által használtak. Ezeket viszont idővel orvosolták.

2019. szept. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
38%
Ha bemártogatod az iszapba az okostelefonodat, akkor miért megy előbb tönkre, mint egy hurkatöltő?
2019. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
ja hogy az oroszok hurkatöltővel telefonálnak? értem.
2019. szept. 18. 15:50
 4/21 anonim ***** válasza:
13%
Az orosz technika légyege, hogy működkön hóban, sárbsn hűségben.Nem számított, hogy pontatlan, ormótlan vagy nem ergonomikus.
2019. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
36%

"Ezeket viszont idővel orvosolták."


Ez Sztálingrád előtt, vagy után volt?


És a kalasnyikovot mikor kellett kenni?

2019. szept. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
én olyasmit hallottam, hogy tudtak volna olyant gyártani ami működik sárban de drágább lett volna. s a támadáskor 3 millio német lépte át a határt, így több millió kézifegyvert kellett gyártani, nem volt mindegy mennyibe kerül.
2019. szept. 18. 16:01
 7/21 anonim ***** válasza:
Nem a technikával volt gond, hanem azzal, hogy a szovjet hírszerzés minden német offenzíváról pontosan értesült, amelyet Berlinben hoztak meg. Amelyek viszont a fronton születtek, sikeresek voltak német részről!
2019. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

Semmi.

kb. egyáltalán nem igaz.


a valóság az, hogy a fegyverek jósága, működőképessége kevéssé szólt bele a végeredménybe.


csak a példa kedvéért:

A Kurszki csata. A nagy, fényes, mindent megváltoztató győzelem. (legalábbis nekünk még így tanították)

A valóság:

az oroszok 2-3-szoros vagy még ennél is nagyobb túlerővel indultak neki (attól függ, hogy számoljuk) és a végére a német veszteségek többszörösét szenvedték el. a németek 500 löveget vesztettek, az oroszok 4000-et vagy 300 tank vs. 2000 tank, 54e ember vs 177e ember és még sorolhatnám...


csak éppen az oroszoknak volt egy hatalmas érintetlen gyártóbázisuk és területük pótolni a veszteségeket, a németeknek meg nem. (és akkor olyan apró-cseprő dolgokról még nem is beszéltünk, mint az amerikai hadianyag és élelmiszer szállítmányok, amik nélkül az oroszoknak esélyük se lett volna háborúzni)

2019. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
34%

"ja hogy az oroszok hurkatöltővel telefonálnak? értem."


Látod? Ennyi eszed van.

2019. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8: úgy tudom az olasz partraszállás is közrejátszott a Kurszki győzelemben.
2019. szept. 18. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!