Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában milyen éles...

Ausztriában milyen éles fegyverek vannak engedély nélkül? Osztrák lakcímmel vásárolhatok ilyen fegyvert?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 25. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A lakcím kevés.
2018. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Állítólag az is elég uniós állampolgárként. Van tapasztalatod hogy ezt írod?
2018. ápr. 25. 12:32
 3/7 árokpart ***** válasza:
Korábban nekem is volt hasonló "gondolatbűnöm" de manapság rájöttem, hogy sajnos nem éri meg behozni eredeti éles darabot. Egy az, hogy lebukhatsz vele ugye mondanom sem kell, hogy a meghurcolás, tárgyalásokra járás, ha letöltendőt talán nem is, de egy felfüggesztettet és egy hatalamas bírságot mellé sem ér meg. A másik mint ezt fegyver rajongóként mondom ,hogy nem tudsz annyi lőszert behozni, amivel a kipróbálását élveznéd mint eredeti darabnak. Milyen az ember ha már eleve kockáztat akkor minél kevésbé akar kockáztatni és olcsón megúszni a dolgot. Eleve pár lőszert vennél hozzá. Továbbá itthon totál lehetetlen átlagos emberként éles lőszerhez hozzájutni, a fegyverboltokban csak engedéllyel adnak, illetve a legtöbb helyen még készleten sem tartanak, hanem engedély bemutatásával rendelik meg egy adott időre. Itthon vaktölténynek is csak pár típusát lehet kapni. PL. 38-as forgóba kapnál patront ami a forgótáras riasztókba megy mert nyílván az éleshez is jó, de azért eléggé illúzióromboló egy eredeti éles darabbal csak vaktöltényt durrantani. Mármint olyan vaktöltényt ami nálunk kaphatóak. Mert külföldön lehet kapni pl. 357-es magnumba való vaktöltényt is 357 blank, de hozzánk eleveilyent nem is hoznak. Ennek ellenére működik a 38-as 9mm-es itthon kapható vaktölténnyel is, de mivel ugye ez egy erős fegyver így a nálunk lévő vaktölténnyel nem fog nagyot szólni, mert minimális robbanást fejt ki a nagy vascsőben. A Magyarországon kapható vaktöltények nagy részébe nem is lőport tesznek, hanem finomabb pirotechnikai anyagokat, hogy a nálunk kapható nagyrészt spiáterből készült gázpisztolyoknál ne okozzon balesetet. Én is jártam hasonló cipőben, mert nagyon szeretem a fegyvereket, de arra jutottam, hogy inkább veszek egy szép élesből átalakított darabot aminek a csövét is átalakítják az itthon működő patronokhoz. Abba legalább folyamatosan lehet kapni vaktöltényt.
2018. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
# 3 Nem hoznám Magyarországra, nem akarnék ezzel bajba kerülni.
2018. ápr. 25. 14:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyar állampolgárként külföldön is kötnek a magyar törvények.
2018. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez a törvény nem csak a legsúlyosabb bűncselekményekre van?
2018. ápr. 25. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsi az esélye, hogy erre itt bárki pontos választ ad. Ha ausztriában élsz, beszélj egy ottani engedélyügyi előadóval, egyedül ő az akinek 100%- ban adhatsz a válaszára.
2018. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!