Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A hadseregben hogyan működik...

A hadseregben hogyan működik az irányítás? Mert oké minél nagyobb rendfokozatban vagy annál több embert irányítasz de ez miben nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
mennyi a közvetlen parancs és pl hogy irányítják az ezreket? hogy pl az ezredes irányít alezredeseket és őrnagyokat? meg hogy egy átlagos napon mi a munkája a magasabb rendfokozatú katonáknak? előre is köszönöm a válaszokat ezt így nagyon nem értem de legalább nem rangot írtam és meg néztem a rendfokozatokat...

2019. szept. 23. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Látod ezt eredményezi ha nem töltöd ki a szolgálati időd.
2019. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Csak részben van úgy. A rang nem annyira számít, mint a beosztás. Elvileg egy tizedes is irányíthat századost, ezredest, másik tizedest, ha olyan a beosztása. Elvileg!
2019. szept. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtom ezt honnan szedted de ha te találsz egy olyan beosztásút aki tizedesként századost irányít kitépem a saját karom...


A magasabb beosztás annyit számít, hogy ha valaki mondjuk zászlóalj pk-i beosztásban van alezredesként, egy másik meg a dandárparancsnoki beosztásba kerül BÁRMILYEN oknál fogva alezredesként akkor az utóbbi a főnök.



Egyébként meg a kérdésre a válasz az hogy, egy dandártábornok aki mondjuk egy dandár parancsnoka, nem irányít közvetlenül egy dandárnyi embert.

A dandáron belül lévő, alegységeket (zászlóaljakat, törzset, főnökségeket) irányítja közvetetten azok parancsnokain keresztül.


Tehát míg mondjuk egy századparancsnoknak van 3 szakaszparancsnoka meg 1 helyettese és 1 vezzászlósa, addig a szóban forgó tábornoknak van mondjuk 6-7 közvetlen alárendeltje, de 1500 közvetett alárendeltje.


Az meg hogy ki mit csinál.... valaki sokmindent valaki semmit.

2019. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

"Elvileg egy tizedes is irányíthat századost, ezredest, másik tizedest, ha olyan a beosztása. Elvileg!"


Nem irányíthat, mert nem tud neki parancsot adni, csak jelenthet.

2019. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként tényleg ennyi nyomorult rüszkös kopter van az országban, hogy ilyesmiket leírnak?
2019. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as köszi hogy normálisan le tudtad írni elsőnek meg annyi... qurvára nem fogok az életemből 2 retkes évet elvesztegetni hogy ott megtanuljak parancsra ugrani... -_- meg valakinek muszáj tanulnia dolgoznia karriert építenie mert a pénz nem a fáról hullik arról ne is beszéljünk hogy a katonák kevesebbet keresnek mint egy pincér... meg oké hogy közben kap ételt-vizet meg tiszta ruhát meg nem kell rezsit fizetnie de az alatt a 2 év alatt meg lehet csinálni az érettségit + jelentkezni felsőbb beosztású képzésre/tanulmányra... amivel jobban jársz mint a $Z@ros 2 éves sor katonai élettel...


szóval inkább ne lármáz hogy jaj el kell menni... mert nagyon nem ettől lesz valaki férfi...

2019. szept. 23. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:

6#


Ez igaz ha a fősulit emlegeted.

Viszont saját baráti körömből + magamról tudom hogy egy pincér maximum akkor keres többet egy katonánál (ha az nem 8 osztályos) ha baromi jó jattos hónapja van.

2019. szept. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na igen en tudom jol vendéglátásban dolgoztam 😅😬 persze szakmával igaz ennek 2 éve mivel írtam érettségit csináltam de simán meg kerestem 230-at nettóban... anno.. mert ugye bár most a szakmas bérek sokkal feljebb mentek az akkori 160-as bérhez képest de mar akkor is egy jo hotelben ennyit meg lehetett keresni ha jo voltál...


Az meg a masik hogy valami érdekel annak utána járok meg kérdezem... nyilván nem fogok jelentkezni űrhajósnak csak mert érdekel milyen ha kisebb a gravitáció a földön kivul... (ja igen mert hogy az űrben is van gravitáció csak valamivel kisebb mint a földi gravitáció azonban már ez is elegendő hogy súlytalannak érezd magad.. ezt sem ártana megtanulni első...mert nagyon sok ember abban a tudatban él...)

2019. szept. 24. 10:29
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
Ember legalább idiótaságot ne írj ha nem vagy elég tájékozott... elmagyaráznád nekem, hogy mégis mitől lenne az űrben gravitáció? Egyáltalán tudod mi az a gravitáció, mert szerintem már itt gondok vannak. Igen a Föld gravitációs mezeje túl nyúlik a légköri határokon, a Holdat is az tartja pályán, de ez egy véges méghozzá elég kicsi szám ameddig a hatása elér. (A kicsit az univerzum méreteihez értsd). Nagyon kívancsi lennék arra, hogy szerinted az űrben vajon mi generálhat gravitációt??
2019. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Fu regi kérdés 9 okoska pl a föld és nap között levő gravitációs erő ami pályára állította a bolygókat + földet!

A Naprendszeren belül szép kis gravitáció van! Azon kivul is van csak hát relatív! Szerinted csak úgy a végtelenségbe megyunk random?! Hát nagyon nem mert a galaxis közepe egy qurva nagy fekete lyuk ami napok milliárdjait indított pályára!

2021. szept. 28. 00:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!