Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van olyan hiperszónikus gép,...

Van olyan hiperszónikus gép, ami eléri a 15 000 km/óra sebességet?

Figyelt kérdés

#kísérleti gép #sebesség rekord
2020. jan. 16. 23:34
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Rakéta.

A Merkur esetén ez nagyjából a masodik kozmikus sebesség lenne.

2020. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Egyes atomtöltetet szállító rakéták már a hangsebesség 24 szorosával repülnek, ez cirka 29380 Km/óra, vagyis majdnem a duplája.
2020. jan. 17. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Rakéták vannak de repülők nincsenek . A gond nem a sebességgel hanem gyorsulással van az emberi szervezet azt nem bírja ezért időbe telik ez. Az űrben ilyesmi nem gond mert van elég hely és nincs súrlódás sem de a földön ez gondot okoz meg a manőverezés is ekkora sebességnél
2020. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 csux2 válasza:
Nincs a világ leggyorsabb repülője a Lockheed SR–71 Blackbird.Az a bizonyos rekord sebesség 4287 kilométer per óra, de ez a gép tartja a magassági repülés csúcsát is, 25 929 méterrel.
2020. jan. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az a bizonyos rekord sebesség 4287 kilométer per óra, de ez a gép tartja a magassági repülés csúcsát is, 25 929 méterrel."


scramjet hajtóművel 7 mach (~8000km/h) 33 223méteres magasságon.


Igaz ez egy "parazita" gép volt még gyerekcipőbe jár a technológia.

2020. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olyannal akarsz utazni ?
2020. jan. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

találtam egy hetvenes évekbeli dokumentumot amire az volt írva, hogy egy ilyen gép lépett be a magyar légtérbe, és azzal magyarázták hogy egy titkos ruszki gép volt.

De én ezt igen nehezen tudom elhinni

2020. jan. 24. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%, hogy falst. Én is láttam már sokféle szovjet dokumentumot olyan dolgokról, amik ma is feladnák a leckét az adott terület szakértőinek, nemhogy akkoriban, amikor a szükséges technika gyerekcipőben járt. Szokásos túlzás, vagy ami lehet, véletlen tévedés, elgépelés.
2020. jan. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!