Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség mért nem mér...

A rendőrség mért nem mér sebességet stopperórával?

Figyelt kérdés
Így aki radarozik az is bukna

2014. jan. 22. 10:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

1.Tudod vannak szabályok amit be kell tartani

2.Balesetet okoznak a gyorshajtók

3.Mindenki magából indul ki

4.Talán te is egyszer a gyorshajtás miatt szenvedsz balesetet

5.menj el pszichológus valami baj lehet ott bent

2014. jan. 22. 11:54
 2/13 A kérdező kommentje:
Francba törölte a hozzá szólását
2014. jan. 22. 11:55
 3/13 anonim ***** válasza:
törölte bizony
2014. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

egy béna sofőr sokkal veszélyesebb, mint egy profi aki gyorsabban hajt a megengedetnél.

meg függ a kocsitól is.

mellesleg engem nem érdekel ha gyorshajtás miatt felcsavarodnék valahova és megpusztulok.

természetesen mások testi épségére vigyázom, mert nem szándékozom saját hülyeségem miatt mást is halálba vagy nyomorba vinni, előbb rántom félre és megyek neki a falnak, mint másnak, szóval emiatt aztán ne izgulj

2014. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
biztos jól vezetsz de vannak akik azt hiszik hogy jól.. azt kaputo amúgy meg elég annyi hogy hirtelen történik valami az úton azt ott a baj de meg előzhető lett volna ha betartják a sebesség korlátozást
2014. jan. 22. 12:57
 6/13 A kérdező kommentje:

most már az 5. pont érvényét veszti ,tudsz te normális lenni

:)

2014. jan. 22. 12:59
 7/13 A kérdező kommentje:
amúgy a rendőr megtehetné hogy méri az időt egy adott távon és abból kiszámítaná a sebességet?
2014. jan. 22. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: Vannak rendeletek és jogszabályok, amiknek egy sebességmérőnek emg kell felelnie. Nem lehet mindenféle trükkel kütyüvel mérni... CSAK olyan eszközzel lehet, ami hitelesített, és 18/2008. (IV. 30.) GKM rendeletnek megfelel. Amúgy aki használ radardetektort ugyan úgy megszívja. Ha az csipog hogy lézer, akkor már rég bemérték; plusz az aduász: NJL SCS-103-as lézert nem sok detektor jelzi, mert más hullámhosszon sugároz, és itt nem a frekventiára gondolok. Ha ez a 2 indok még nem lenen elég, akkor ott a 3., amikor háttulról mérnek. Oda pedig nem tesznek detektort, csak a szélvédőhöz... :-)
2014. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Természetesen táv és időből kilehet számolni a sebességet

egyszerű fizika :)

s = v*t


s = idő

v = sebesség

t = táv

képlet átrendezéssel bármelyiket megkaphatod és ebből kilehet számítani a megtett távon lévő átlag sebeségget :)


ooh hát sokszor történt már velem olyan hogy nem számítottam valamire aztán beütött a gond, pl volt, hogy mentem lejtőn lefelé vizes volt az út, első féket behúztam és kicsúszott az első kerék... reflexből visszarugtam magam és egyenesbe hoztam... még 1x azért nem próbálnám ki

illetve többször volt megcsúszásom, természetesen nagyobb sebességnél már nem tudtam visszahozni, de nem volt a közelbe senki :)

Illetve érzem mi az a határ amivel még tudom, hogy sikeresen meglehet csinálni, általában mindig engem szoktak megtolni hátulról, mert nem tudnak időben lefékezni....

szóval nem azt mondom, hogy egy versenyző vagyok, de az átlag embereknél sokkal ügyesebben és bátrabban megyek, de azért nem ész nélkül, mert előre számolok a kockázati tényezőkkel.

volt olyanra is példa, hogy valaki elkezdett velem szembe jönni, mondom nem megyek félre mert hát ő van rossz sávba majd visszamegy... francokat ment vissza... inkább lementem az útról és megpróbáltam esés nélkül megúszni.

szóval nincs itt gond, ha meg látom, hogy az aszfalt vizes havas akármi akkor biztos nem kezdek el száguldozni, bár ökörködni szoktam :))

2014. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

hopp elírtam most nézem

s = út

t = idő >.<


az átrendezés után pedig V = S/T és megvan a sebesség

2014. jan. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!