Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az előírt sebességet...

Ha az előírt sebességet betartva elcsapok egy piroson átrohanó gyalogost, mindig megúszom?

Figyelt kérdés
Igen, LL Junior gyerekének a balesetéről jutott az eszembe. Számtalanul kellett már satuznom átrohanó gyerek, biciklis miatt. Holott minden esetben nekik piros volt, nekem zöld.

2019. szept. 2. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Jogilag ilyen esetben nem vagy felelös, feltéve, hogy nem láttad elöre a rohanó gyereket, és nem lehetett számítani arra, hogy nem fog megállni az út szélén.

Ugyanis gyerek esetében valamennyire fel kell készülni (ahogy az általad említett korábbi eseteidben is tetted), hogy fékezni kell miattuk, de ha nem sikerül megállnod, akkor nem te vagy a hibás.

2019. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A szabályos közlekedés nem jelenti azt hogy automatikusan büntethetetlen vagy. Az utakon - sem - minden fekete és fehér.

Ilyenkor jön az hogy kezdődik a vizsgálat, vajon elkerülhető lett volna-e a baleset. Nyilván ha például egy messziről jól belátható szakaszon már jó előre látni lehet hogy valaki ott kóricál az út szélén, és mindjárt elindul a túloldalra, akkor nem mehetsz át rajta mondván hogy te a sebességhatárt betartva közlekedtél. Egy emberélet elsőbbséget élvez a kresz szabályainál.

Szóval erre nincs általános szabály. De az biztos hogy attól még hogy adott esetben nem te voltál szabálytalan, az nem azt jelentu hogy egy baleset bekövetkeztében nem lehetsz te is hibás.

2019. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem úszod meg, lecsuknak.
2019. szept. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mi és hogyan történik. Előttem szaladtak már át a piroson úgy, hogy én is gyalogos voltam és nem mentem át, de mások igen és meg tudott állni az autó anélkül, hogy elütötte volna őket. Tehát azért ha olyan sebességgel mész, akkor meg tudsz állni. Persze vannak olyan helyzetek, ahol annyira hirtelen történik minden, hogy nem tudsz sajnos megállni. De mindezt egy igen alapos vizsgálat fogja megelőzni, hogy valóban elkerülhető lett volna-e a baleset, vagy sem.
2019. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szántóvető ***** válasza:

egyáltalán nem biztos,ez sok mindentől függ.

"egy piroson átrohanó gyalogost"

mivel nem írtad le konkrétan a szituációt ezért csak általános dolgot írok:

a kijelölt gyalogátkelőhelyet úgy kell kezelni mint egy útkereszteződést.tehát elsőbbséged csak akkor van ha megadják.ezen kívül olyan sebességgel kell megközelíteni hogy bármikor meg tudj állni előtte.magyarul lassan.általában beláthatóak a zebrák,már ha erről van szó.vagy pedig pontosítsd a kérdésed.

"Igen, LL Junior gyerekének a balesetéről jutott az eszembe"-ha kiskorú volt akkor pl azt a személyt is előveszik akinek a felügyeletére volt bízva,szóval még bonyolultabb az eset megítélése.

2019. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ha már a harmadik haragosodat ütöd el rövid idön belül, azért az gyanus lesz!
2019. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!