Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Várható, hogy bevetik a...

Várható, hogy bevetik a honvédséget, és a jól kereső, semmittevő katonáinknak végre hasznát vesszük?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, katona néhány éve. Kérdeztem még hónapokkal ezelőtt, miből is áll a "munkája".

Még ő maga is nevetett, mikor mesélte. Kondiznak egész álló nap, vagyis amikor kedvük tartja. Ő szerződéses, amúgy meg testépítő a srác, szóval még jól is jön neki, kvázi a munkaidejében a hobbiját űzheti, és nem kell érte fizetnie, sőt még neki fizetnek.

Ha nem kondiznak, akkor gyakran kártyáznak, mert egyébként unatkoznának. Ha jön valamiféle rendezvény, arra készülnek műsorral, gyakorolnak. Pl. koszorúzás, ünnepek, ilyesmi.

Rengeteg az aktatologató kislány, akik egyik köteg iratot délelőtt átteszik egyik asztalról a másikra, délután meg visszateszik. Mindezért egészen jó fizetést kapnak.

Na ezt az ismerőst nem írtam bele a kérdésbe, csak azt írtam ki, hogy mit is csinálnak ők tulajdonképpen?

Jöttek a válaszok, kb hasonló leírással. A lényeg: semmit.

Én nem értem, miért kell ekkora létszámot tartani a semmire, nincs háborús helyzet. Bármikor lehet, mondják egyesek. Na ahhoz viszont kevés lenne. Több ezer vagy több tízezer katonát fizetünk, és 3/4 évszázad telt el háború nélkül.

Ez a költségvetésből olyan felesleges kiadás, ami milliárdokat jelent, és elég sok mindent rendbe lehetne vágni annyi pénzből.

Most végre várható, hogy igénybe veszik ezeknek a "szakembereknek" a segítségét, pl. egy esetleges kijárási tilalom esetén?

Direkt elolvastam a cikket, hogy a most épülő járványkórház építésén részt vesznek-e, de erről nem volt szó benne.


2020. márc. 16. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

milyen honvédséget vetnek be?


kb 2-3000 legénységi állományú ténylegesen bevethető katona vana honvédségben

azok nagyrésze a határkerítésnél sétálgat.

Nincs jelentős létszámú bevethető katona nálunk.

A tábornokok, főtisztek pocakos irodakukacok nem fognak köztéri szolgálatot ellátni.

2020. márc. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem néztem utána hivatalos számadatoknak, de megnézem, van e erről valami az interneten.

2-3 ezer ember nem kevés. Sőt, elég sok, sok mindenre alkalmazhatók, ha a szükség úgy kívánja.


****

na megkerestem, hogy érdemben lehessen róla beszélni.

Igaz, 2016-os adat, de jó az most.

A tényleges létszám 18 ezer fő, ebből 70% tiszt vagy tiszthelyettes, 30% szerződéses.

Na most a 30% is 5 és fél ezer ember, ami nem kevés.

Ha ennyivel több rendőr vagy ápoló lenne, senkinek nem sírna a szája...

De a 18 ezerrel is nyugodtan számolhatunk. Vészhelyzet van, ők pedig honvédelmi alkalmazottak, érted, HON-VÉDELEM. Nyugodtan kiállhat az utcára egy tiszt is, ha olyan állapot van az országban, amire még nem volt példa.


És még eszembe jutott egy nagyon fontos adalék: pár hónapja az irodistáknak felajánlottak egy lehetőséget. Plusz pénzt kaptak, ha aláírták, hogy honvédelmi alkalmazottak lesznek. Ez azt jelentette, vagyis akkor azt a példát hozták fel nekik, hogy ha menni kell a határra, akkor menni kell, nem mondhatnak nemet. Ezt a legtöbben vállalták, a pénz miatt. Nem láttak valós veszélyt. Na most ez van.

Az irodista kislányok, akik kaptak plusz pénzt az államtól, most kivezényelhetők lennének bárhova. Ha már fizettünk a semmiért, akkor most vegyük igénybe az adott ígéretet. Nem határra kell menni, hanem az egészségügybe besegíteni, szaktudást nem igénylő munkavégzéssel. Biztos, hogy az orvosok, nővérek hasznát vennék.

Vagy időseket ellátni, ételt házhoz venni, és hasonlók.

2020. márc. 16. 21:03
 3/14 anonim ***** válasza:

A roman peldara nem kizart.

Erdelyben vagyok katona, es itt minden alakulattol van 15-15 ember, akit barmelyik pillanatban hivhatnak barhova, de valoszinu hogy a karanten zonak orzesere, mert sok ba***sz, keptelen leulni a fenekere, es megy masokat megfertozni.

Tovabba ellenorzo pontok megerositese es ogisztikai feladatok johetnek szoba.

2020. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
9 évig voltam katona. Sok igazság van abban amit írsz. Mondjuk az irodákban is egyenruhába öltöztetett hölgyek, urak ücsörögnek rendfokozatokkal. Ettől függetlenül a honvédség nem egy mindenhez is értő kimeríthetetlen munkás brigád. Arról meg nem tehetnek, hogy nincs háború.
2020. márc. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondom inkább fizessünk hogy "tétlenül" ücsörögjenek, mintsem bármikor olyan helyzet legyen hogy be kelljen vetni őket! (háború, vészhelyzet, természeti katasztrófa stb.)

Egy hadsereget, a technikai eszközök kezelését nem lehet 2 nap alatt felépíteni. Ez nem úgy működik, hogy "naszongya' kockázatos a helyzet, gyorsan rendelek a netről 50 tankot és kiképzek 1 hét alatt 50000 embert". olyan mint a tartalékkonzerv a kamra legalsó sarkában. Abban is benne áll a pénzed, s akkor jó ha sosem kell elővenned.

2020. márc. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt a városom laktanyájában nem katonák ülnek az irodákban. Vagyis biztos vannak olyanok is, de a HR-es lányok nem.

Örülök, hogy megerősítetted, hogy mit csinálnak.

Vagyis nem örülök, mert nem jó ez így.

Még azt tegnap elfelejtettem, hogy ez az ismerős azt is mondta, hogy egész nap csajoznak, jönnek-mennek a női irodákban, és flörtölgetnek.

Tudom, más munkahelyeken is megvan ez, de ott munkavégzés is folyik.


Megértem, hogy abban is van valami, hogy inkább legyenek... na de 75 éve a semmire? Ez így túlzás. Az a tartalék konzerv a kamrában párszáz forint, a honvédségben álló pénzből pedig ez az ország lehetne a luxus hazája. Minimum működő egészségügy, kimagasló oktatás, autópálya az utolsó faluba is, nem 50 éves leharcolt vonatok, stb.

Ezt az állapotot akkor látnám indokoltnak, ha háborús készültség, mármint a háború lehetősége belengené az ország levegőjét. Lásd Oroszország. Ha nincs is háború, bármikor lehet. (Azt most nem számítom ide, hogy küldenek ide-oda csapatokat, az nem a saját országuk védelme)

A példádat értem, de nagyon nem mindegy a mérték. Akkor lenne jó példa, ha lenne egy néhány száz fős alakulat, akik bármikor képesek arra, hogy megszervezzenek egy hét alatt egy toborzást, és kiképzést is tudjanak nyújtani.

Így viszont inkább egy olyan példa illene ide, hogy nem egy árva konzerv van a kamrádban, hanem néhány millióért felépítettél a telkeden egy raktárt, amit feltöltöttél vészhelyzet esetése több száz kiló liszttel, olajjal, fagyasztott húsokkal. De nem nyúlsz hozzá, amíg nincs baj, csak ott áll. Viszont ezek jó része egy idő után megromlik, és rájössz, hogy irgalmatlan pénzt öltél bele, a havi fizetésed nagy része ráment, de nem használtad. Közben meg a tartalékos miatt évek óta takarékoskodsz, nem voltál nyaralni, nem jársz szórakozni, nem tudsz kocsit venni. Elment a pénzed olyasmire, ami adott egy biztonságérzetet, csak közben rohadtul soha nem állt úgy a helyzet, hogy szükség lett volna rá.

2020. márc. 17. 16:59
 7/14 anonim ***** válasza:

a honvédségben álló pénzből pedig ez az ország lehetne a luxus hazája. Minimum működő egészségügy, kimagasló oktatás, autópálya az utolsó faluba is, nem 50 éves leharcolt vonatok, stb.

Ha holnap megszunne a katonasag minden formaja, akkor sem vennel eszre semmi javulast, mivel a seregre koltenek jelenleg is a legkevesebbet.

A példádat értem, de nagyon nem mindegy a mérték. Akkor lenne jó példa, ha lenne egy néhány száz fős alakulat, akik bármikor képesek arra, hogy megszervezzenek egy hét alatt egy toborzást, és kiképzést is tudjanak nyújtani.

Csakhogy ezt a valosagban egy het alatt nem tudod osszehozni.

Elment a pénzed olyasmire, ami adott egy biztonságérzetet, csak közben rohadtul soha nem állt úgy a helyzet, hogy szükség lett volna rá.

Az oreg szekely mindig ugy mondta, hogy jobb felni a medvetol, mint megijedni tole. Inkabb romoljon meg egy resze a tartaleknak, mint kelljen, de ne legyen semmid.

2020. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos, a lehordáshoz nem szólok hozzá mert nem akarok vitát, csak annyit hogy lehet a te ismerősöd ennyit csinál, én meg örülök ha van annyi időm hogy elmenjek futni 1 nyomorult nap.

Tudod nagyon rosszul esik ez amikor az ember tényleg sokat dolgozik és lehúzzák a melóját.

De nem mondom hogy nem értem meg az érveid!


Kérdésedre a válasz pedig: Van ilyen terv is hogy kijárási tilalom idején mi fog történni igen!

2020. márc. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Honvédség nélkül már nem létezne ez az ország. Baj, hogy olyan amilyen, de nem lennénk a térképen, ha nem lenne: 4 -es voltam.
2020. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ha megbántottalak, nem volt szándékos.

De szeretném, ha érvelnél, vagy legalábbis kifejtenéd, hogy lássuk a másik oldalt is.

Mi az a "dolgozom"? Mit csinálsz olyankor?

Te nem látod azt a saját egységedben, amiről én írtam? Csak mert egy másik kommentelő megerősítette a leírásomat, meg más kérdésnél is.

2020. márc. 18. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!