Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Támogatnád vagy elleneznéd a...

Támogatnád vagy elleneznéd a sorkatonaság magyarországi bevezetését?

Figyelt kérdés

2020. máj. 17. 12:55
A kérdező szavazást indított:
Támogatom
Ellenzem
84 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%

Lehetnének előnyei, ld. a "mai fiatalokra" némi fegyelem, normakövetés, tisztelet és nem utolsósorban fizikai állóképesség sokszor ráférne. Viszont összességében több hátránya lenne. Ugyanúgy pénzbe kerül több tízezer ember egyidejű élelmezése-felszerelése, a nemzetgazdasági hatásokról nem is beszélve (kivonod a munkaerő piacról a katonaság idejére a sorkatonákat).

Összességében szerintem több a hátránya mint az előnye.

2020. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

Hogy a viharba ne támogatnám. Évek óta mondom, hogy mind a migránsválság kezelésére, mind pedig most a koromavírus idején csak a militarista rendpárti állam a megoldás. Nézd meg Észak-Koreát vagy Türkmenisztánt. Ott rend van, a vezetők döntéseit senki nem meri megkérdőjelezni, nem lehet csak úgy fel-alá utazgatni, és ennek köszönhetően nincs egyetlen fertőzött sem.


Szóval igen, támogatom az 1 millió fős sorkatonaság felállítását és az önellátó rendpárti állam megteremtését!

2020. máj. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Én a saját szüleimet feljelentettem mert engedték meghatárizni a nemem, katonaként -mivel a személyimbe férfi van írva- be kellene vonulnom, de max. megaláznának elvinnék a smink cuccaimat és ismét egy börtönbe a nemem börtönébe kellene élnem. Agresszívan kellene viselkednem , holott eddig én csak durván a sikosítóval bántam. Akkor én biztos fel jelenteném Strasburgba ezt a náci országot. Jegyzem meg, itt még mindig hatályba van egy rendelet, hogy önkéntesen lehetne katonának menni.
2020. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

#2

Ezzel egyedül vagy. A többség nem kér egy Észak-Korea jellegű államból. Volt hasonló egy bizonyos Rákosi-érában, meg lett az eredménye..

Összességében ellenezném, még normális eszközeink sincsenek hozzá.

2020. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Ami harcàszatot annó

tanultak azt 2-3 hónapba bele lehetett volna sűríteni. Tehát a régit nem de egy ésszerűt talán, persze újonnan bevezetve ha olyanokat is behívnánk akik dolgoznak már(tehát egyetem előtt nem volt lehetőségük le tudni) akkor nehogy már mittudomén elveszítsék az állásukat vagy a 300ezer helyett 100-et kapjanak. Átgondoltan méltányosan

2020. máj. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem találkoztam még volt magyarországi sorkatonával aki azt mondta volna, hogy látta bármiféle értelmét a dolognak, úgyhogy nem.
2020. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
86%

Felesleges értelmetlen pénzkidobás lenne.

Ennyi erővel rendőrnek,tűzoltónak is belehetne rángatni a fiatalokat

2020. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Ha jol felepitett, gondosan megtervezett alapokra epulne en tamogatnam.

Bar olyan formaba tudnam eljepzelni h kb 6 honap kotelezo es utana aki marad normalis fizetesert az marad aki tovabb all az tovabb all. A gyakorlatit is beke fentartashoz kotnem pl gorogorszagba es egyeb regiok konfliktus kezelesehez. Valamint sajat gadiipart letre hozni ami a gdp t is felporgethetne es ami meg fontosabb a megujulo technika fejlesztes es kutatni olan fiatal magyar tehetsegeket kik nyitottak a fejlodesre es megnyitni elottuk az utat.

2020. máj. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Autokrácia, köszönöm nem.
2020. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Litvania vezette be nemreg ismet a sorkatonasagot. Eredmeny: A 2,7 millios Litvaniabol egy ev alatt kb 50 ezer fiatal lepett le, mert nem kernek ebbol az idetlen bohockodasbol. Az orszag amugy is szenved a kivandorlas miatt, nagy a munkaerohiany, ezt meg a sorkatonasaggal most szepen fel is gyorsitottak. Total megerte....

Ha Magyarorszagon bevezetned, akkor meg azt is eluldozned vele, aki amugy maradt volna az orszagban. Senki nem fog az eletebol rengeteg idot felaldozni egy olyan dologert, aminek abszolut semmi haszna, es csak arra jo, hogy a gorilla agyu felettesek kielhessek a frusztraciojukat olyanokon, akik abszolut nem szolgaltak volna ra erre.

2020. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!