Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hány millió fiatal hagyná itt...

Hány millió fiatal hagyná itt az országot egy hét alatt, ha újra bevezetnék a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 00:53
1 2 3 4
 1/38 Miss Endzsi ***** válasza:
44%
Beláthatatlan, rengeteg. Én legalábbis elmennék a a barátommal Ausztriába, lenne munkánk is. Egészen biztos, nem hagynám, hogy bevonuljon.
2018. szept. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
87%
Így is sokan mennek el Magyarországról (akinek van már helye vagy jól beszél valamilyen idegen nyelven). Úgyhogy szerintem annál már nem sokkal többen.
2018. szept. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, mennyien lennének az érintett korosztályban.

Ha 18-20 éves korig lenne, akkor nyilván 1-200 000 körül csak.

2018. szept. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
29%
Miėrt fėltek a katonaságtól, meg legyen mondjuk 1 ėv kikėpzėstől? Jó volt az... Ok nem lenne facebook, anyuci, lol meg ilyesmi,de nem pusztulnatok bele.
2018. szept. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
67%

5.


És mi értelme volt annak? Kilőttél 5 lőszert? A fiatalnak van elég gondja, pályakezdés, családalapítás stb. Pont egy év bokorugrás hiányzik még.


Én alapvetően nem lennék ellene, de akkor legyen komoly. Mert annak ami korábban volt sorkatonai szolgálat címén, az értelme nulla.

2018. szept. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%

6 os. Annak idejėn is volt elėg gondja a fiataloknak. Túlėltük, ahogy a maiak se halnának bele. Tėny, olyqn volt amilyen. Nem egy komoly kikėpzės... De a mai fiatalokra mind testileg mind lelkileg ráfėrne egy normálisabb sorkatonaság. Lusták, puhányok... Nem csak az őhibajuk, a modernizáció is magával hozta hogy így lett.

Engem mar nem ėrint a dolog, de nem volt rossz.

2018. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
52%
Ha bevezetnék a KÖTELEZÖ sorkatonaságot, akkor aki nem teljesíti, azt bíróság elé állítják és bebörtönzik. Ha külföldre szökik ez elöl, akkor az csak súlyosbítja a törvénysértést, emellett gyakorlatilag bármelyik külföldi állam kiadná öket Magyarországnak, tehát semmi értelme sem lenne megpróbálni.
2018. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
76%

7.


Biztos sokra ráférne. De más vonatkozásokat is figyelembe kell venni. Tényleg mind elmenne az országból. Hogyan akadályozod meg? Most lezárod a határokat az EU - ban, 2018 - ban? Ne már.


Vagy ha nem elmegy, egyszerűen megtagadja a szolgálatot. Mit tudnak vele csinálni? Most komolyan? Bezárod nehéz évekre? Amikor bűnözők alig férnek el a sitten. Kap max. egy felfüggesztett börtönt, nagy ügy.


Ez nem megy. Olyan profi sereg kell, ami karriert tud kínálni, és önként jelentkezik elég fiatal. És ha már lesz egy profi sereg, ahol értelmes és hasznos kiképzés van, akkor esetleg lehetne egy pár hónapos alapkiképzés mindenkinek.


De csak azért ott ülni, hogy "de mi is kibírtuk annó", kár. És egy valag pénzbe is kerül.

2018. szept. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ezt biztos hogy nem lépik meg, az oka pedig egyszerű.

Te például adnál a mai 18-évesek kezébe éles fegyvert, és kiképeznéd őket a használatukra?

Talán nem 'kéne!

2018. szept. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Molyember ***** válasza:
94%
Szerintem csak az vonuljon be, aki támogatja, nemre, korra való tekintet nélkül. Vagy ha ez nem megoldható, mert az egészségi állapota nem engedi, akkor a támogatással együtt azt is vállalja, hogy a fiatalok sorkatonaság miatt kiesett jövedelmét külön adózással kompenzálja. 2-300 nettóért szívesebben mennének katonának a fiatalok, de hogy 2018-ban ugráltassanak valakit gyakorlatilag ingyen, miközben a munkaerőpiacon verseny van, az kicsit megmosolyogtató elképzelés.
2018. szept. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!