Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Sorkatonaságot miért nem...

Sorkatonaságot miért nem építik be a közoktatásba?

Figyelt kérdés

A sorkatonaságban tanult katonai szakmai ismeretek majdnem 100 százaléka megtanulható volna az iskolában is a tanteremben és testnevelés óra keretében: tereptan, térképhasználat, taktikai mozgások, pusztakezes harc stb.


Még a fegyverhasználatot is meg tudnák tanulni, hiszen jórészt úgy is csak vaktöltényt használnak a hadseregben. Célba lövést lehet gyakorolni légpuskával, a taktikai fegyveres mozgásokat pedig a paintballal lehet gyakorolni (ez ugye eleve ilyen céllal lett kitalálva).


Ezzel valóra válhatna a sorkatonaságot támogatók vágyálma elég nagy részben nem?



Ja nem, hát így a végén még tanulnának valami értelmeset és még megszívatni sem lehetne őket!


Akkor ez így szar ötlet! XD



2020. máj. 25. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezek szerint soha nem voltál katona.
2020. máj. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1


Én nem vagyok alkalmas erre,E kategóriát adtak. Én oda mentem de azt mondták én nem lehetek. Amit tőlem elvártak azt megtettem. Ha nem kellettem nekik, akkor ez van.

2020. máj. 25. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt megnézem, aki bármilyen értelmes dolgot tanult a sorkatonaságnál...
2020. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Sorkatonaságot miért nem építik be a közoktatásba?"

Mert a sorkatonaságot nem lehet beépíteni az oktatásba és a sorkatonaság értelmetlen dolog.

Kevered azzal, hogy katonai alapképzést lehetne esetleg beépíteni az oktatásba, mint ahogy a pénzügyi képzéssel is teszik mostanában.

2020. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Régebben volt honvédelmi alapismeretek c. tantárgy, meg "rászoktató" elemek az oktatásban (pl. légpuskás lövészet, honvédelmi nap címmel játékos feladatok), de a katonaságot, a fegyelmet, a monotónia tűrést stb. nem lehet könyvből megtanulni. Ahogy a stabil fegyverkezelést sem.

Nincs értelme "sorkatonaságot" tanítani, mert nem lehet, de harcászati ismereteket sincs nagyon értelme. Inkább azt tanítanák meg hogy legalább egy idegen nyelven meg tudjanak szólalni.

2020. máj. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"térképhasználat, taktikai mozgások"


Ilyen nincsen

2020. máj. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Mert baromsag es abszolut felesleges.

Egyreszt a sorkatonasag egy elavult, osregi otlet, haszna nulla, csak a penzt viszi, de azt brutalisan.

Masreszt manapsag egyaltalan nem tenyezo a hadsereg letszama a haboruban. Egy profi 2000 fos alakulat siman leszed egy 20ezres sorozott motivalatlan alakulatot. Egy profi hacker csapat mindenfele erofeszites nelkul kepes lenne egy kisebb orszagot (mint Mo.) totalisan lebenitani (kozlekedes, stb.).


Az iskolaban tudod mit kene tanitani? Alapveto kozgazdasagtant. Az emberek 90%-a keptelen egy adobevallast normalisan kitolteni, bedolnek a legnagyobb humbugnak is (rezsicsokkentes), kilepnenek az EU-bol mert az gazdasagilag tuti fellendulest hozna, ha minden iranyba ismet vamot kene fizetni, es igy tovabb.


Pluszban a hab a tortan, hogy Magyarorszagon tudnak a legkevesebben az egesz EU-ban angolul (kb 20%-a az osszlakossagnak). A nyelvoktatas olyan rossz szinten van, hogy a nalunk sokkalta szegenyebb Bulgariaban is tobben kepesek idegen nyelven megszolalni (kb 30%).


Ennek kereteben a sorkatonasag "oktatasa" vagy visszavezetese meg latszatintezkedesnek is szanalmas lenne, es az EU-ban is rajtunk rohogne mindenki, hogy Magyarorszagon mik a prioritasok....

2020. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!