Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajon meddig tarthat az újabb...

Vajon meddig tarthat az újabb hidegháború az USA és Kína, Oroszország között? Szerintetek mikor, hogyan lehet majd vége?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

hát John Fitzgerald Kennedy szerette volna, ha vége lett volna- de neki lett vége.Az indokínai öldöklésnek meg a kezdete lett. Szóval nem tudjuk.

[link]

2020. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
78%

Nincs hidegháború. Ami most van, az közelében sincs a hidegháborúnak.


Ami a kérdés lényegét illeti, Oroszország egyre kevésbé tényező, Kína viszont rohamosan közelít az Egyesült Államokhoz, így természetes, hogy kettejük viszonya fogja meghatározni a 21. század világpolitikáját.

2020. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig ki nem fejlődik egy olyan új ipari-gazdasági-pénzügyi új hatalmi centrum egy országból - vagy azok szövetségéből - ami erősebb mint a jelenleg szemben álló felek. Onnantól kezdve a mostaniak új szövetségeket kötnek és az lesz az új "ellenség". Erről szól a világpolitika, hatalmi övezetekről, befolyásról, gazdaságról, pénzről. Ha megnézed a történelmet eddig is így volt.

Ld. történelem, Francia o - Németo., de a II. Vh. után már egy szövetségi rendszerbe összeálltak mivel kelet felől jött egy olyan új hatalmi erő ami ennél a kettőnél nagyobb.

2020. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hm hármas... és melyik ország lenne ilyen felfutóban a három említetten kívül?
2020. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kína megerősödik Kelet-Ázsiában.

Az krími háborúhoz hasonló módszerekkel elfoglalja Tajvan-t, az USA nem száll be, az elején fegyverrel támogatja a köztársasági kínát(tajvant) esetleg pár repülő arra repül, de helyette inkább evakuálják a képzett tajvaniak millióit az USA-ba.

Kína Kína barát kormány juttat hatalomra Vietnámban, miután katonai győzelmet szerezett a dél kínai tengeren. Korea szerintem nem fog egyesülni,csak az várható hogy az USA csökkenti a jelenlétét Dél Koreában és lassan ott is stagnálni kezd a gazdaság. A japán-kínai kapcsolatok pedig hidegek de gördülékenyek lesznek, a pénzre mindenkinek szüksége van, ott szerintem nem várható háború.

Mongólia kérdése nehéz, a legharcore-abb kínai nacianalista arcok Mongóliát Kína részének tartják(elég arra gondolni hogy Tajvan csak pár éve ismerte el mongóliát, addig úgy tartották az is Kína része),azonban Kínának semmi érdeke összerúgni a port Oroszországgal, valószínű gazdaságilag bekebelezik mongóliát és felerősítik a mongolok sinizálását de nem lesz a Kínai birodalom része a mi életünkben.

A bolygó más részeihez nem értek, de a Kelet-Ázsiában szerintem ez várható.

2020. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 EgyGabor ***** válasza:
100%

Évtizedekig. Szerintem ez egy trendforduló.

És ami Európában áldás és átok lesz: nincs a frontvonalban így egyik felet sem érdekli igazán.

Amiért átok: így majd egyik felet sem érdekli igazán. Úgyhogy marad a helyi közeli balhék ahol nem lesz egy külső erős nyugtató hang.

2020. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A természet törvénye, hogy aki erősnek érzi magát, az verseng a meg több hatalomért.
2020. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!