Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború esetén ti elmenekülnéte...

Háború esetén ti elmenekülnétek vagy alávetnétek magatokat a besorolásnak?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkozom azon, hogy én melyiket választanám. Alapesetben, ha valaki szereti a hazáját, a honfitársait, az szerintem örömmel védené a hazáját. Én is éreztem így, de ahogy teltek az évek, teljesen negatív benyomást kelt bennem a haza védelmének gondolata.


Miért? A nevem szerb, emiatt kiskorom óta rengetegen csesztettek, még középiskolás koromban is, állandóan cigányoztak, de volt ennél rosszabb élményem is, csak a nevem miatt. Pedig csak a vezetéknevem más, ennyi. Felnőttként azt látom, hogy a civil életben mindenki kicseszik a másikkal, eltiporjuk a gyengébbet, az országban a külföldi multik irányítanak, mindenféle mongol, ukrán stb. munkaerőt alkalmaznak a magyar helyett. Tehát a haza védelme mit is jelent? Most ha harcol valaki, akkor azt miért teszi?


Olyan körmönfont politikai lépések vannak, annyi a hazugság, a harag, a megtévesztés... most ezért ki akar kiállni?


Van családom, de ha háború törne ki, akkor inkább őket próbálnám menekíteni, sem mint harcoljak azokért az emberekért, akik amúgy is tesznek rá a másikra. Eddigi életem során nagyon, nagyon kevésszer láttam önzetlen cselekedetet, ami nem egy másik személy ellen irányult volna.


Ez az én véleményem. Ha ti ellenkezőleg gondoljátok, írjátok le miért!



2020. jún. 1. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Elmenekülnének, bolond lennék a Fideszes oligarchiákért meghalni.
2020. jún. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Bevonulnék, de megrendezném a halálomat és megpattannék a világ végére.
2020. jún. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha háború volna kétlem hogy csak úgy hagynák hogy elmenekülj. Az első dolog volna a határzár
2020. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

"ha valaki szereti a hazáját, a honfitársait,"


Ez volt a kulcs-mondatod. Menekülnék.


Fegyvert szereznék, és bevenném magam a Mecsekre.


Aki fegyverrel közeledne, az ellenség. Az egyenruhát qrvára nem nézném.

2020. jún. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak én gondolom így.


Pedig meg voltam róla győződve, hogy mások elszántan katonáskodnának.

2020. jún. 1. 18:33
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Nőként ugyan nem különösebben érint a besorozás veszélye, de amúgy sem harcolnék egy olyan hazáért, amely megnyomorítja, kiveti magából és elüldözi a saját polgárait, akik eleve gyűlölik egymást. Annyira elb'szott nemzet vagyunk, hogy nem is értem, hogyan maradtunk fent bő ezer éven át.
2020. jún. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Hülye lennék gazdasági érdekekért kockáztatni az életem vagy meghalni
2020. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
Akarna a bánat háborúzni, háborúzzanak a politikusok, meg akik kirobbantják a háborút.
2020. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

A háborúban a katonák többsége nem akar meghalni - harcolni sem, túlélni akar. A sorozott állomány nem jókedvében megy - hanem mert nincs más választása. Ha meg már ott vagy akkor eldöntheted, hogy Férfiként cselekszel, vagy futsz hátrafelé és vár a kivégzőosztag.

Kiterjedt konfliktus esetén megkapod a behívódat - először hívnak, utána már visznek. A határzárral kezdik, háborús helyzetben nem mész sehova. Max. bujdokolni tudsz, de a katonaszökevényeket összefogdossák és irány a büntetőszázad - onnan meg megváltás a tényleges harc.

2020. jún. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 FoxtrotLidérc ***** válasza:
70%
Én mennék - de nem a gazdasági érdekekért, meg hogy egy szűk réteg "nyugodtan hajthassa a fejét álomra". A szeretteimért mennék. Azoknak az elb***adékoknak akik meg békeidőben is ott cs***nek ki velünk ahol tudnak, csupán azokért nem lennék hajlandó fegyvert fogni. Ők sem törik magunkat, hogy jobb legyen nekünk.
2020. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!