Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elmenekülnek a fiatal volt...

Elmenekülnek a fiatal volt egyetemisták. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A következő társadalmi problémára hívnám fel a figyelmeteket.

A hallgatói ösztöndíj szerződéses fiatalok, akik kibuktak az egyetemről, vissza kell fizetniük a tandíj több mint felét. Sokan nem akarják vagy nem tudják visszafizetni. Ezért, hogy megszabaduljanak az adósságtól külföldre menekülnek. Ez éves nagyságrendben kb. 80 000 fő. Ők alkotnák a jövőben az adófizető dolgozó középosztályt.


Mi lesz így az országgal, mit lehetne tenni ellene?



2016. aug. 24. 20:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Majd Merkel anyátok küld 80001 mohamedet, és rögtön pluszba' vagyunk, vaze.
2016. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem mi a gond. Visszafizetik a cippit aztán szevasz. Oda mennek ahova akarnak. Nyilván senki nem a 47 ezres közmunkabérből fogja ezt visszafizetni.
2016. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Öhm, a diákhitelt nem is írtad....kedves pártunk és kormányunk vívmánya volt és máig az amit még a 30 évesek is fizetnek, de sokak nem, azok is menekülnek el.
2016. aug. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy me az egyetemről kibukottak milyen középosztályt alkotnának. Amikor még diplomával is sokan gyári szalagmunkát csinálnak diploma nélkül sincs más lehetőségük.
2016. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Valahogy meg kellene szüntetni ezt a fránya Turáni átkot
2016. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted lesz itt neked egyetemista, aki az egyetem után beáll közmunkába, vagy az önkormányzat kiküldi őket a migránsokat megállítani?
2016. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
34%
Az egyetemről KIBUKÓK nagy része nem alkotná a középosztályt. Néhány szerencsés igen, akinek nagy hátszelet ad a család, bejön valami vállalkozás vagy kifog valami nagyon jó állást (utóbbi esélye, mint a lottó ötös). A javuk viszont elvegetálna valahol a medián és átlag között jövedelmet tekintve, a középosztály pedig ennek nagyjából a duplája.
2016. aug. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az a 80 ezer kibukó nem tudom honnan jött tekintve, hogy idén csak 74 ezer embert vettek fel egyetemre............
2016. aug. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Béremelés. De ebben az országban nem lesz ilyen mértékű béremelés sose.
2016. aug. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

#8

Kibukni mondjuk nem csak az első évben lehet. Amikor én kezdtem, a szakunkon kb 90 főfel indult az évfolyam. Amikor záróvizsgáztam, a szak három szakirányáról összesen voltunk talán tízen tíz különböző évfolyamról, levelezősöket is beleszámolva. A 80 ezer még így is túlzás, de rengetegen kihullanak.

2016. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!