Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Államok katonáinak...

Az Egyesült Államok katonáinak valóban fel kell áldoznia az életüket önként, gondolkodás nélkül az elnökért? Vagy ez csak egy filmes fogás?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap láttam a Támadás a Fehér Ház ellen című film második részét, és abban volt egy olyan jelenet, hogy az amerikai elnök helikopterét megtámadják terroristák rakétával, és a "B" helikopter (tehát amelyiken nem az Elnök utazik) pilótája önként mondja hogy "áldozatra készülj", majd behúzza a saját gépét a rakéta útjába hogy az robbanjon fel és ne az elnöké.

Na most erről eszembe jutott, hogy ez csak ilyen drámai fogás a film kedvéért, vagy ez a valóságban is így működik? Tehát ha van valami terrortámadás, vagy merénylet kísérlet, vagy csak egyszerűen valami baleset, akármi, akkor tényleg meg van szabva hogy a katonáknak, titkos ügynököknek ha úgy adódik önként és dalolva, gondolkodás nélkül fel kell áldozniuk az életüket azért hogy az elnök életben maradhasson?

És ha ez tényleg így van, akkor mi motiválja azokat akik katonának mennek? Hogy eldobja az egy szem életét egy kvázi idegenért aki lehet hogy egy hónap múlva már nem is lesz elnök, vagy esetleg ugyanúgy meghal a támadásban ő is?



2020. jún. 11. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, ha hallottál már testőrökről, akkor nem kellene feltenned ezt a kérdést. azok is ha kell szó szerint a testükkel KELL védje a védett személyt.

Egy amerikai katona/titkos ügynök, aki az elnök védelmére van kirendelve, attól igenis elvárják -de többségük valóban meg is tenné- hogy ilyen helyzetben áldozza fel magát.

2020. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kötelezettség. Szimplán annyi, hogy ott van értéke ennek a tettnek és dicsőséget jelent ha valaki ezt megteszi az elnökért, szégyent hoz ha pedig nem. Rengetegen szeretnének az elnök testőrségébe tartozni, és nem az elnök személyét tisztelik ennyire, hanem az intézményt, amit képvisel az egyesült államok elnöke. Nem magát az embert védik így, nem érte, Obamáért vagy Trumpért adnák az életüket, hanem AZ elnökért, aki az egész országot jeleníti, testesíti meg ha támadás éri.

A rengeteg testőrnek jelentkező emberből a legkiválóbbakat választják ki az elnök testőrségébe, olyanokat akiknek ekkora az elhivatottságok.

Legalábbis ezt hiszik róluk. De ha már a film, akkor van olyan is, amiben bizony olyan szereplők is voltak, pont az elnök testőrségének vezetője az egyik, aki elárulta és az életére tört.

2020. jún. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ez a dolguk.
2020. jún. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezt hívják kötelességtudatnak. Nem az életüket áldozzák fel, de ha kell a testükkel (meg a rajta lévő golyóálló mellénnyel) védelmezik a védett személyt. Külön tanítják hogy kell a védett személyre "ráugrani" és lerántani a földre, kézzel blokkolni az esést, hogy ne legyen baja támadás esetére.

Szimpla katonaként is végre kell hajtanod a feladatot akkor is ha az veszélyes. Itt jut eszembe Patton tábornok szavai, aki azt mondta a katonáinak nem várja hogy az életüket adják a hazájukért, adja az ellenség az életét a saját hazájáért! (magyarán az ellenség haljon meg ne a saját katona "hősködésből") Ettől ha feladat van, akkor azt meg kell csinálni.

2020. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az alkotmány szerint az elnök az amerikai fegyveres erők főparancsnoka. A fegyveres erők tagjai meg arra esküsznek, hogy az alkotmányt megvédik.


Tiszteké:

Én [Név] ünnepélyesen esküszöm/kijelentem, hogy támogatom és megvédem az Egyesült Államok Alkotmányát minden ellenség ellen, mind külföldön, mind belföldön; hogy valódi hitet és hűséget fogok viselni; hogy ezt a kötelezettséget szabadon vállalom, mentális fenntartás vagy kijátszás célja nélkül; és hogy jól és hűségesen elvégezem annak a hivatalnak a feladatait, amelybe éppen be akarok lépni. (Isten engem úgy segéljen!)*

*ha esküszik


Többieké:


Én [Név] ünnepélyesen esküszöm/kijelentem, hogy támogatom és megvédem az Egyesült Államok Alkotmányát minden ellenség ellen, mind külföldön, mind belföldön; hogy valódi hitet és hűséget fogok viselni; és hogy betartom az Egyesült Államok elnökének és az én felettem kinevezett tisztek parancsát, a rendeletek és a katonai igazságszolgáltatás egységes kódexe szerint. (Isten engem úgy segéljen!)

2020. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
mivel ezek a rakéták jóval gyorsabban repülnek a repülőgépeknél ezért kétlem hogy így útjába tudná manőverezni a pilóta. Ami a testőröket illeti azok valóban arra vannak kiképezve hogy testükkel védjék a védett személyt
2020. jún. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!