Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek ez hazaáruló...

Szerintetek ez hazaáruló gondolkodás?

Figyelt kérdés
Egy barátom szerint, ha megkapná a behívóját egy háború esetén, elbújdosna, és mivel vagy börtön, vagy kivégzés, vagy frontszolgálat várna rá, ha mégis bevonulna, tehát leginkább korai, értelmetlen halál, sort kerítene rá, hogy egy nyilvános beszéden megölje azt a politikai vezetőt, aki idáig sodorta az országot. Erről nem tudom, mit gondoljak, de én se áldoznám fel az életem azért, mert két öltönyös nem bírja egymást. Számít a haza, vagy az egyén élete a fontos? Hazaáruló, aki háború esetén elmenekül, mert egyszerűen csak élni akar, bármi áron? Úgyis sokan vannak, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, és örömmel katonáskodnak békeidőben is, majd ők harcolnak. Minden tiszteletem az övék, kapjanak magas bért, korai nyugdíjat, amit akarnak, de a normális emberek, akik még talán értéket is előállítanak (legyen az tudomány, művészet, gyerek), élvezhetnének védelmet az értelmetlen haláltól, nem? Vagy ez hazaáruló gondolat?
2014. jún. 30. 06:23
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
41%

Háború esetén a dezertálókat azonnal kivégzik.

Milyen tudományban és művészetben vagytok jártasak?

2014. jún. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
28%

A hazaárulásnak megvan a konkrét jogi meghatározása, nem kell rajta filozofálni :)


Én is megtagadnám egyébként a szolgálatot, csak közvetlen önvédelem esetén vagyok hajlandó erőszakot alkalmazni. Remélem hamarosan meghaladjuk ezt az ideiglenes nemzetieskedést, kb. a 19. századig nem is nagyon létezett.

2014. jún. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%
Rossz helyen tetted fel a kérdést. Itt csak Jobbikosoktól és Call of Dutyn nevelkedett 14 évesektől fogsz választ kapni, akik már csak azért tarkón lőnének, hogy gyűljön a frag. Ha pedig valaki normális választ írna, azt a sárga földig pontozzák.
2014. jún. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egyszerűbb megoldás is:Közli hogy vallási okokból nem háborúzhat.Ilyenkor kap felmentést, vagy más lehetőséget(olyan katonai munkát, ahol nem kell fegyvert fogni).Amúgy is jobban jár bárki, ha hívőnek áll, nem pedig katonának.Az öltönyösök meg intézzék el egymás közt.

Persze lehet egészségügyi oka is, hogy valaki katonaságra alkalmatlan, pl pszichés ok.Ha besétál a pszichiáterhez és elmondja, hogy akár le is lőné az "öltönyöst", szerintem simán felmentik...

2014. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Ezek csak sorkatonai szolgálat alól mentenének, ha még lenne olyan, de egy háború során nem nagyon foglalkoznak effélékkel.

És ha összefutsz az ellenséggel, akkor meg még annyit se fog érni, hogy te elítéled az erőszakot.

2014. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Nem az, mert a háborúkban szó sincs hazáról. A háborúk politikusok hatalmi játszmáiról, meg fegyvergyártó vállalatok gazdasági érdekeiről szólnak. Aki ebben nem akar részt venni, az teljesen normálisan gondolkozik.
2014. jún. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
36%
Igen, hazaáruló és egyetértek vele.
2014. jún. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
68%
nem hazaárulás ha nemet mondasz az öltönyösöknek.ha meg behívnának fizikailag rokkantan nem visznek be törd el a karod vagy a lábad ha nagyon nem akarsz menni
2014. jún. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
29%

Véleményem szerint nincs olyan hogy hazaárulás.

Egy egy agyament 19. századi butaság, és alapvetően a jobberek kedvenc szófordulata.

2014. jún. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan, hogy hazaárulás, csak az ország lakosságának 99.9%-a a jelen helyzetben semmit sem tudna tenni, hogy ezt a bűncselekményt elkövesse.
2014. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!