Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van értelme telefont vinni...

Van értelme telefont vinni katonai alapkiképzésre? Tehát az tény, hogy nem biztonságos mivel "nehéz vigyázni rá a kiképzés alatt" de lenne lehetőségem használni annak ellenére, hogy nem javasolt, hogy vigyem?

Figyelt kérdés

2020. aug. 6. 01:16
 1/10 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Kérdező, mikor és mire szeretnéd használni a telefont egy katonai kiképzés alatt?

Tudom, bugyutának hangzik így a kérdés, de megmagyarázom!

Ha terepen vagytok és gyakorlatoztok, egyetlen kiképző sem díjazná, hogy te inkább félreállsz telefonálni mondjuk egy lőkiképzés alatt...azt sem díjaznák, hogy egy alaki foglalkozás alatt trécselnél a cimborákkal...ahogy az elméleti kiképzések alatt sem igazán nyerő a facebook-ot bogarászni...

Ez alapján oda igazándiból tényleg felesleges vinned...ha meg este a napi program után akarod használni, esetleg az lehetséges, hisz akkor már "szabad" program van...

2020. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Bakker, sorkatonakent, mikor tenyleg nem mindenkinek volt telefonja, meg akkor se loptak el a telefonom, pedig biztosra tudtam hogy el akartak, és azt is hogy kik.

Most mikor mindenkinek van minimum egy, es ha ott felejted az asztalon/oltozoben, simman utannad hozzák, nem ertem miert lenne olyan nehez vigyazni ra. 14 ev alatt tobb mint 300 katona között sosem tunt el senki telefonja.

2020. aug. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Micimacko67 ***** válasza:
100%

A telefont nem csak ellopni lehet, hanem összetörni is...

Egy akadálypálya vagy a földön történő kúszás nem biztos, hogy telefonbarát alkalmazás....

2020. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Micimacko, megvan az eselye, de eddig az osszes kollegam otthon törte össze a telefonját.

Nem kell ennyire tulparazni a dolgot.

2020. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Micimacko67 ***** válasza:
100%

Én nem parázok...

Csak miután voltam katona...igaz még nem ebben a modern világban, így azért nagyjából vannak elképzeléseim, hogy nem minden katonai tevékenység telefonbarát alkalmazás. Ez az egyik...

A másik pedig amit az első válaszomban is írtam...szerintem a kiképzésre fölösleges vinni a telefont, mert egyetlen kiképző sem díjazná, ha gyakorlatozás közben neki állnál a hétvégi buli élményeit megosztani a cimborákkal...

2020. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan el lehet vinni.

Nem gyakorlatoznak meg lőnek 24-ből 24-et.

Van kajaszunet, cigiszunet, vagy csak siman lablogatas.

Vannak nalunk is újoncok. A kikepzo is veluk nyomogatja a telefonjat.

2020. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Micimacko67 ***** válasza:
Értem, ebből is látszik, hogy én még ánti-világban voltam katona, nem ismerem a modern katonáskodás fortélyait...:-)
2020. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Remek, valójában erre voltam kíváncsi, hogy mennyire nézik el ha szünetben/pihenőkor nyomkodom a telefont esetleg.

Köszönöm a korrekt válaszokat!

2020. aug. 6. 09:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Kiképzésre mész, nem börtönbe, azaz vihetsz személyes tárgyakat (óra, telefon, vagy éppen a kedvenc svájci bicskád). Ettől még egy szabályozott napirendet lesz, amikor szabályozva van mikor mit csinálhatsz és mit nem (a telefonhasználat is). Foglalkozás közben értelemszerűen nem használhatod, két foglalkozás, gyakorlat közben meg a kiképződtől függ milyen szemmel nézi. Van aki pár kör futással, fekvőtámaszokkal fogja "honorálni" ha azt látja két gyakorlat közötti szünetben a telefonod nyomkodod. Az alapelv, hogy a kiképzésre, feladatteljesítésre koncentrálj, ne vonja el semmi más a figyelmedet (szünetben sem). A körletben pihenőidő alatt telefonálhatsz. El fogja a kiképző mondani mikor használhatod és mikor nem, utána ahhoz tartod magad.
2020. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki fog vinni. Utazol oda is, vissza is, kellhet a jegyekhez, navigációhoz, ügyfélkapuhoz, telefonálni, fülkék ugye nem nagyon vannak már... persze van aki semmire se használja, de én 1997 -ben voltam alapkiképzésen, akkor még csak 2-3 telefon volt egy században, de akinek volt annak ott volt. Aztán aki telefonálni akart 50 Ft -ot kértek percenként :)


A másik, hogy 9 év katonáskodás után mondom, sokszor le van foglalva az ember ideje, de gyakran olyan üresjáratok vannak, hogy 5 órát várni a teherautóra, a vasuti rakodónál, a raktárosra, a meá -ra, a tankolásra, a parancsnokra, a ruházati raktár előtt a folyosón, hát unalmas tud lenni 5 órán át egy sorompót, vagy 43 fehér csempét bámulni.

2020. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!