Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség a felderítő és...

Mi a különbség a felderítő és a kém között? (Azt tudom,ha belopózom egy laktanya büféjébe, és a melltartóm csatjába rejtett fényképezőgéppel lefényképezem az árlistát, ha nekünk dolgozom, hírszerző vagyok, ha ellenünk, akkor kém).

Figyelt kérdés
Feltéve, hogy a cipőfűzőmbe épített rádióval ezt sikerül továbbítani.

2020. okt. 24. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Magyar ember nem hord melltartót.
2020. okt. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

A felderítő a reguláris csapatok számára szerez információkat az ellenség pozíciójáról, létszámáról, fegyverzetéről, az előrenyomuló csapatok előtt álló akadályokról.

A kém vagy ügynök az ellenség vonalai mögött végez információ gyűjtést.

2020. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A felderítő katona - csapatmozgásokat, állásokat stb. derít fel, célpontot jelöl ki légicsapáshoz stb. s ha kell akkor harcol (ill. létezik ún. mélységi felderít aki jóval az ellenséges tevékenykedik esetenként diverzáns akciókat is végrehajtva).

A kém meg "civil" ez lehet a megfigyelt ország állampolgára is, érzékeny, nem nyilvános katonai v. nem katonai (pl. technikai) információkat szerez meg illegálisan. A hírszerző kicsit általános fogalom, ide tartozik a saját területen dolgozó elemző, a hadifoglyokat kihallgató tiszttől kezdve a delegált katonai attasé egyaránt. A kém és a hírszerző közötti különbség, hogy az előbbi "fedésben" dolgozik, míg a hírszerzőnek hivatalosan ez a munkája (igaz a kém is lehet hivatalos állományban lévő átdobott, beépített ügynök).

Ja meg a különbség, a felderítő hadifogoly a kémet - meg "némi" kihallgatás után - mindenhol agyonlövik.

2020. okt. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A felderítőt az előbbi jól elmondta, az egy katona vagy akár valamilyen haditechnikai eszköz (UAV, repülő, műhold), ami vizuális vagy egyéb EM spektrumon passzív megfigyeléssel gyűjt adatokat.

A kém kifejezés helyett korrektebb a hírszerző. Ez lehet katonai is de polgári is, attól függően hogy milyen adatokat gyűjt. Nem igazán pusztán vizuális megfigyeléssel, hanem egyéb úton módon fedett tevékenységgel próbál adatokat, információkat megszerezni valamiről, úgy hogy valahogy azt lenyúlja azoktól, akikhez tartozik. Egyébként ez ma már nem nagyon a James Bondos menő módon kémkedek történet, hanem elektronikusan, pl. informatikai rendszereket feltörik és így lopják le, de a különböző elektronikus lehallgatás és visszafejtés is ide tartozik, akár valami katonai műveletben.

2020. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
Mindenképpen kem vagy … az en kicsikem :) Hirszerzo viszont mari neni a hazbol, aki mindent tud.
2020. okt. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#1 Tudom, de én csak nő vagyok. Ha ilyen feladatot kapok, kénytelen vagyok felvenni.

#3;4 Köszönöm.

2020. okt. 25. 08:00
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
# Ember nem, de a nők többsége igen.
2020. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy a melltartóba rejtett fényképezőgéppel, és cipőfűzőbe szerelt rádióval eltúloztad az iróniát?

Mit értesz az alatt, hogy "csak" nő vagy?

2020. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha katonai hírszerzésnél vagy katonai alakulatnál szolgál és katonai állományban van, akkor felderítő, egyébként hírszerző a saját hazájának. Kém mindig az ellenfélnek és ellenségnek.
2020. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8 1)Nem gondolom.

2) a 7-es írta, hogy "ember nem, de a nők...", tehát csak nő vagyok.

2020. okt. 28. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!