Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Saddam Hussein a 90es években...

Saddam Hussein a 90es években azt gondolta, hogy az ő hadserege erősebb, mint a szovjet únióé?

Figyelt kérdés

A szovjetek 40 éven keresztül arra készültek, hogy egyszer majd a nyílt hadszintéren kell konfrontálódniuk az Ameriai Egyesült Államokkal. A 80as években viszont az ameriakiak olyan szinten felűlmúlták őket, hogy az összes ilyen törekvésüket feladták.


A 90es évekre Amerika csak még erősebb lett, míg Saddam Hussein hadserege főleg exportra szánt leskálázott szovjet fegyvereket használt.



2020. dec. 13. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom.

Viszont azt kijelentette az Öbölháború előtt, hogy Amerikát sz@rrá fogja verni ha háború lesz, hát visszafelé sült el de nagyon.

2020. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem.

úgy volt vele,hogy lehúzza a szaudiakat,ebből jönnne a gempa,aztán kész.


de ez ugyanaz,hogy ott a kis sovány csicska díler,adsz neki 2 pofont és elveszed tőle a cuccot meg a lét.


nah és itt jön a fordulat,hogy buta voltál,mert a kis sovány gedva be van védve,ezért a behúzás után másnap kapsz 1 család látogatást.

rád rúgják az ajtót,lezúznak,a gyerekedet a lábánál fogva lógatják ki az ablakon és hogy visszahúzzák,te átíratod a kocsidat,a lakásodat mindenedet jóvátételként.

szóval kú rvára nem mindegy,hogy kit húzgálsz be.

szaddam ezt nézte be.

mert a szaudiak olaja az az amcsiké volt.

2020. dec. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Szaddam nem gondolta komolyan, hogy a fél nyugati világ tényleg szembefordul vele. Nem jött be neki.
2020. dec. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sem. Az amerikaiak beugratták. Elhitették vele, hogy sorsára hagyják Kuvaitot, utána meg rácsaptak. A Szaúdi királyt is behúzták a csőbe, hamisított fotókkal, amelyek "azt bizonyították" ,Irak "folytatni akarja", s ellenük készül. Közben Sz. egyáltalán nem akarta megtámadni SZA-t. Viszont az USA haderejének (+csatlósok) kellett a felvonulási terület.

Kuvait a "történelmi Irak" egyik megyéje volt, az angolok vágták ki az ország testéből. Olyan, mintha Borsodot elvennék a Kínaiak, mert ott feltört az olaj.

A CIA nagyot alakított, a fél világot megvezették akkor. Intő példa, mire (mennyi hamis hír, információ előállítására/legyártására) képes a propagandagépezetük.

2020. dec. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy Szaddamnak volt ilyen haditerve, inkább politikai számításai lehettek a győzelemre. Szerintem valamilyen arab összefogást szeretett volna az USA, Izrael és a korábbi gyarmatosító Nagy-Britannia ellen, de rosszul mérte fel a helyzetet és a többi arab ország nem támogatta az iraki terjeszkedést, ellene fordult, az amerikai-brit katonai beavatkozást támogatták. Szaddam ezt bizonyára szerette volna elkerülni, szerintem kezdetben, Kuvait lerohanásakor nem számított későbbi nagy háborúra.


Hasonló lehet az ügy, mint a grúz elnök, Szhakasvili Dél-Oszétia elleni inváziója. Neki sem az lehetett a terve, hogy egy nagy háborúban legyőzi az orosz hadsereget, hanem hogy az USA, NATO országok támogatását élvezve szabadon azt csinál, amit akar, gyors sikert ér el az invázióval és így már nem lesz orosz ellentámadás. Rosszul mérte fel a politikai helyzetet és kudarcot vallott, majd a külpolitikai kudarc után a belpolitikában is megbukott.


De említhetnénk Argentína kudarcát is 1982-ben. Az ottani katonai junta elképzelte, hogy egy gyors invázióban elfoglalják a Falkland-szigeteket és ezzel kész helyzetet teremtenek, majd utána diplomáciailag kell küzdeni. A többi dél-amerikai országtól is azt várták, hogy őket fogják támogatni, nem a távoli britek gyarmati uralmat. Ők is rosszul mérték fel a helyzetet, a britek nem maradtak passzívak, lassan, de kidolgozták a terület visszaszerzésére a hadműveletet és végül felülkerekedtek, győztek a háborúban.


Ezek a kudarcok elsősorban a rossz politikai helyzetfelismerésből, hibás vezetői stratégiából adódtak, nem a hadsereg gyengeségéből, felkészületlenségéből.

2020. dec. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves 4-es!


Ezt írtad: "Kuvait a "történelmi Irak" egyik megyéje volt, az angolok vágták ki az ország testéből. Olyan, mintha Borsodot elvennék a Kínaiak, mert ott feltört az olaj."


Ez nem igaz, olyan, hogy "történelmi Irak" sohasem létezett, ezt csak Szaddám Huszein találta ki. Amikor Kuvaitot a britek protektorátussá nyilvánították, 1899-ben Irak éppen a Török Birodalom része volt, már az 1500-as évek eleje óta, azaz hosszú évszázadok óta.


Tehát a britek nem vághatták ki 1899-ben az akkor nem is létező Irak testéből Kuvaitot.

2020. dec. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


A Szovjetunió és Irak katonai erőviszonya 1990-1991-ben:


Hadi létszám:

Szovjetunió: 12,7 millió fő

Irak: 1 millió fő


Tankok:

Szovjetunió: 52 000 db

Irak: 5500 db


Légierő:

Szovjetunió: 7000 db harci repülőgép

Irak: 513 harci repülőgép


Lényeges, hogy a szovjet haderő sokkal modernebb haditechnikával rendelkezett Iraknál.


Ebből is világosan látható, hogy Irak egy katonai törpe volt a Szovjetunióhoz képest.

2020. dec. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#5: 82-ben a britek kikaptak volna, ha a briteknek nem segít az Egyesült Államok és Franciaország. Az utóbbi adatokkal, gyakorló légiharcokkal, az előbbi még többel.

De a partinak még nincs vége, Argentína, ha NBR. már eléggé meggyengült, lépni fog. Talán 20 vagy 25 év van hátra addig.

2020. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Meg Chile, de az argentinok még törleszteni fognak a szemétkedő szomszédnak.
2020. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
#7: Számomra az az értelmezés áll közelebb a valósághoz, hogy az angol-amerikai érdekeket kiszolgáló kuvaiti bábállam a történelmi Mezopotámia földjén fekszik, és mivel a történelmi Mezopotámia többi területe Irakhoz tartozik, ez a darab is oda illik. Mindig is egy kézben volt a többi területtel. Az önállóságot az alakította ki, hogy a britek -szokásuk szerint figyelmen kívül hagyva a néprajzi és geográfiai határokat- vonalakat huzigáltak a térképre.
2020. dec. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!