Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek az állam visszaáll...

Szerintetek az állam visszaállíthatja a sorkatonaságot háború nélkül is?

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 16:22
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
63%
Persze. Nyilván nincs "elrontva" egy egész generáció. Viszont generációról generációra több lesz az ilyen fiatal. Jó részük persze kinövi, de akkor is aggasztó. Szerintem lenne létjogosultsága a sorkatonaságnak, ha nem csak a szívatásról szólna az egész, hanem a közösségtudat és a hazaszeretet építéséről. Izrael példája megmutatja, hogy igenis lehet jól csinálni ezt. Van ott pár ismerősöm (fiatalok), senki sem gondolt negatívan arra hogy be kell vonulnia, vagy hogy bevonult korábban. Csak ehhez nyilván olyan anyagi források kellenének, ami itthon nem áll rendelkezésre.
2021. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek!
2021. jan. 9. 20:47
 13/25 anonim ***** válasza:
72%

Senkinek nincs joga ( és soha nem is szabadott volna hogy legyen)felnőtt embereket nevelni és tőle idegen mentalitást rákényszeriteni, arra idomitani. Én abba a korszakba már nem szeretnék visszafordulni, elég volt.( én idősebb vagyok azt hiszem az itteniektől)

A katonaság szakma, és nem annak a szintere, hogy egyes emberek arra irányuló vágyait megvalósitsa, hogy ott majd átnevelik a neki nem tetsző hajszinű/viselkedésű embereket.

Ebben az országban ez egy olyan témakör ami kivételesen tejesen megfelelően van jelenleg kezelve: szakmaként,/ önkéntes alapon.

Ami pl Izaelben van,ami itt megemlitésre került, az az én mércém szerint nem normális.

2021. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

Izraelben akkora nimbusza van a hadseregnek, hogy állásinterjún simán rákérdeznek, melyik haderőnemnél voltál katona.

Jó, mondjuk ez érthető is, réges-rég csadorban járnának nélküle.

2021. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
58%
A probléma az a kérdésed kapcsán, hogy amikor már itt van a háború, akkor már nincs értelme képzetlen embereket behívni - csak azért, hogy a kiképzett hivatásos haderő rájuk is külön vigyázhasson plusz feladatként. Szerintem igenis ráfér a minden fiatal férfira egy három-négy hónapos katonaélet, de ez csak arról és semmi másról nem szólna. Megvalósítható ez úgy, hogy nem kell tartósan elvágni senkit a szeretteitől vagy végérvényesen hazavágni ezzel a beindított vállalkozását, ezzel szemben abszurdnak tartom, hogy egészséges, fiatal férfiak nem képesek bizonyos dolgokról még ideiglenesen sem lemondani egy magasabb rendű cél érdekében, nem tudják, mit jelent együttműködni számukra addig idegen, korosztálybeli férfiakkal egy bizonyos kitűzött cél érdekében, nem tudnak önállóan, gps nélkül tájékozódni, feltalálni magukat, rugalmasan alkalmazkodni váratlan, szélsőséges körülményekhez, nem tudják, mire képes egy fegyver és hogyan kell kezelni. Kevés kivétellel a fizikumuk, kiállásuk is kritikát kíván - és ezt nem bántó szándékkal írtam! Az utcán látva némelyiket azt sem tudja az ember, hogy mancsoljon-e vele vagy kezit csókolom járna-e neki... Négy hónapba beleférne, hogy ezeket az ismereteket megszerezze bárki, - több időre nem is kellene pénzt, időt, energiát ölni, de ennyit mindenféleképp. A ma honvédelme már nem az alkoholizmusról szól, - nem az a legény a gáton, aki le tudja inni az asztal alá a kiképző őrmesterét - és magányos hősök sincsenek, ám sokkal inkább meg lehet tanulni az együtt gondolkodást, együttműködést, célorientáltságot egy jól összeállított kiképzés keretén belül. Sok suhanc csak tátaná a száját, hogy teljesen mást gondolt a honvédségről, teljesen félre-, ill. nem ismerte.
2021. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
A sorkatonaságnak azt gondolom 2 nagyobb problémája van.. ugye a családdal való (nem) találkozás, és mondjuk a továbbtanulási lehetőség teljes eltörlése.. ezt értem itt a felsőoktatásra..
2021. jan. 10. 02:19
 17/25 anonim ***** válasza:
51%
Az ember semmit sem veszít, ha 18 helyett 19 évesen megy egyetemre.
2021. jan. 10. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hiába lenne újra, az emberek más másként gondolkodnak, megoldanák hogy ne kelljen menni.
2021. jan. 10. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%

#14 Nem voltam katona, csak a "Néphadseregben" szolgált ismerőseim által mesélt történetekre hagyatkozom. Sohasem értettem, miért voltak jók az öncélú szívatások. Nem attól lesz valaki közösségi ember, hogy kétpercenként porig alázzák, nem attól, hogy fogkefével súrolja fel a folyosót, (ha ez tényleg igaz).

#20 A hallott történetek alapján furcsa, hogy szerinted a katonaság önállóságra nevel. Számomra - hangsúlyozom, személyes tapasztalat nélkül - az ellenkezője a valószínű.

#24 Az ember semmit sem veszít, ha nem pazarol el egy évet fölöslegesen, néhány cezaromániás kiképző szórakoztatására.

2021. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%
24: Ahogy mondtam, a sorkatonaságnak akkor lenne értelme, ha nem csak a szivatásról szólna. Persze az senkinek sem árt, ha egy kicsit kimozdítják a komfort zónájából. 22-es komment (nem az enyém) megfontolandó.
2021. jan. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!