Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen, amikor még volt sorkato...

Régen, amikor még volt sorkatonaság Magyarországon, mik voltak azok a betegségek vagy körülmények, amik miatt az illető megbukott az alkalmassági vizsgálaton és nem lehetett katona?

Figyelt kérdés
Főleg a rendszerváltás előtti időszak érdekel.

2021. febr. 9. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Elmebetegség, homoszexualitás, ideggyengeség, aberráció, gyílkolási vágy...
2021. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Bármi, amiről papirt tudott felmutatni. Én a Schlatter-Osgood "betegségről", ami egy nem is túl ritka csontosodási zavar, de azért a sorozás előtt biztos, ami biztos bevettem 4 db koffein tablettát, amitől 170-es szisztolés érték lett a vérnyomásom. Két katonaorvos volt és az egyik hallott már a Schlatter-Osgood betegségről és fel tudott vágni ezzel a másik előtt.
2021. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom igaz-e. Volt orvosi vizsgálaton benyultak a végbeledre és ha észrevették, hogy már jártak bent felmentettek
2021. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én allergiával úsztam meg, erős parlagfű allergia. Mondjuk nem értem, télen elvihettek volna simán, de nem bántam.
2021. febr. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ekcémával is
2021. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Hüvelygombával
2021. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem volt meg kezed-lábad :D A tréfát félretéve elég szép listája volt azon betegségeknek amivel E) kategóriát kaptál. Ugyebár különféle kategóriák voltak, hogy milyen szinten vagy alkalmas katonai szolgálatteljesítésre. Mondjuk az tény, hogy ha nem volt valami komoly betegséged akkor bizony vittek és mást nem betettek "konyhásnak" ahol 10x annyit szívtál mintha normál A) kategóriás gépesített nyuszi lettél volna.
2021. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem voltál súlyos beteg, szinte biztos, hogy kitudtak képezni egy Rambo-szintű gyilkológépre.
2021. febr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám eljátszotta hogy született sérve van, azután egyszer nem próbálták meg behívni
2021. márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaság elvárás volt. Én arról vittem igazolást, hogy nem vagyok az.
2021. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!