Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Nyugat-Európai országokban...

A Nyugat-Európai országokban tényleg kötelező sorkatonaság van?

Figyelt kérdés
Mármint lehet tudni hogy van ilyen és hogy egészen más a Svájci meg egy Skandináv mintájú sorkatonaság mint ami Magyarországon volt sőt talán mást is lehet választani helyette. Na meg azt is tudom hogy a gyerekek csak egy kis részét sorozzák be 18-20 éves korukban de kötelező? Ha például valaki elégetné a behívóját például Svájcban vagy az egy Skandináv országban vagy Ausztriában akkor lenne e annak bármi következménye? Covid alatt sem szüntették be?

2021. febr. 26. 18:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt látod hol van kötelező sorkatonaság:


[link]


Világos kékben nincs.

2021. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
29%

Nincs. Illetve Ausztriában, a skandináv országokban és Svájcban van, de a többi országban eltörölték. Továbbá: a skandináv országokban sem veszik túl komolyan, kivéve Finnországot.

Hozzáteszem: ahol még mindig létezik sorkatonaság, az az ország tűnhet akármilyen demokráciának, bizony fasiszta, és lábbal tiporja az emberi jogokat.

2021. febr. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
94%
18:56: a zöldben pedig még hadsereg sincs. Azok a legjobb helyek.
2021. febr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
57%
Ahol sorkatonaság van ott mindenhol VAN következménye a szolgálatmegtagadásnak. Különben ugyebár senki sem vonulna be. Országonként eltérő viszont hogy milyen lehetőségek vannak akár a fegyvertelen szolgálat teljesítésre, illetve milyen hosszú az időtartama.
2021. febr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
A pirossal jelölt mit jelent? Egyébként a 2-esnek 100%-ig igaza van nem tudom miért pontozták le. Viszont azt tudon hogy Európa mely országaiban van sorkatonaság az érdekelt hogy komolyan veszik e bármennyire is akár a behívó elégetést vagy bármit. 4-es olyanok is vannak akik maguktól mennek katonának. Ha komolyan kötelező lenne Európai országokban a sorkatonaság nem csak valami olyasmi lenne ami még csak nem is kötelező akkor elméletileg ki kellene rakni azokat az országokat az EU-ból.
2021. febr. 26. 19:39
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

A piros, hogy van kötelező sorkatonaság.

Lila: van, de a korosztály kevesebb mint 20%-át toborozzák be.

Narancs: Tervbe van a kötelező sorkatonaság eltörlése

Kék: nincs kötelező sorkatonai szolgálat

Zöld: nincs hadsereg.

2021. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%

Svájcban az. Sőt haza is kapják a gépfegyvert stb.

Pár éve pedig Svédország is bevezette a kötelező sorkatonaságot

2021. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Igen, viszont azt nem tudom hogy tényleg kötelező e. Mármint azt tudom hogy elméletileg van valami olyasmi de én a 4-es válaszolóval ellentétben pont azt feltételezem hogy sehol sincs következménye akár behívó elégetésének sem az EU-ban különben nem lehetne EU tag. Persze lehet csak optimista vagyok nem tudom biztosra ezért érdekel.
2021. febr. 26. 21:02
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Az EU-ban nincs törvény erre. Ez minden ország belügye. Egyébként a görögöknél, dánoknál, finneknél és a litvánoknál is kötelező 6 hónapos szolgálat
2021. febr. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
De még azóta sem tudom mit értenek a kötelező alatt. Mi van ha valaki elégeti például a behívóját.
2021. febr. 26. 21:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!