Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen alakulat vagy csapattes...

Milyen alakulat vagy csapattest a 61.hv.po.oszt.?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

A napok folyamán rábukkantam a déd nagyapám 2.Világháborús hadisír nyilvántartására. A rész ahova az Alakulatát/Csapattestet írták az szerepel hogy: 61.hv.po.oszt.

Ebből csak annyit értek, hogy Osztály, a hv. pedig szerintem a Honvéd lenne. Valaki tudná hogy mi ennek a röviditésnek a teljes megnevezése?

Más elesetteknél láttam a 2.hgy.hu.szd. ami valószínüleg Hegyi Huszár Század lenne ezért gondolom ez is valami hasonló lenne.

Ha netalán akár tippje is lenne valakinek hogy mit rövidítene azt is kérlekszépen írjátok meg, de kérlek benneteket írjátok mellé, hogy ez tipp-e vagy sem!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!



2021. márc. 2. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

61. határvadász portyázó osztály. Ezek a határvdászokon belül voltak szervezeve.

Az osztály a zászlóalj megnevezése bozonyos fegyvernemeknél. A határvadászoknál alapesetben zászlóalj megnevezést használták, azonban az ugyanide tartotó portyázókat osztályként nevesítették.


Egyébként a 61. osztály a mai észak erdély területén tevékenykedett. Kb a mai magyar-román határtól a kárpátok északi részéig. (Valahol a mai ukrán-román határig.)

Tekintettel arra, hogy ezeket a zászlóaljakat ott vetették be ahol szervezték, nagy eséllyel ez erdély és a mai északkelet magyarország területéről lett feltöltve állománnyal.


2. hgy. hu.szd. rövidítését pedig jól gonolod.

2021. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! Szerintem biztos az lehet, mivel déd nagyapám valóban Erdélyben élt, ahogy én is, szóval az információk is stimmelnek. Mégegyszer köszönöm!
2021. márc. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!