Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ilyen járművet milyen volt...

Ilyen járművet milyen volt vezetni ellenség ellen, mit érezhettek nem túl fanatikus beosztott kötelező katonák?

2021. márc. 24. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

A korabeli páncélozott csapatszállító járműveket nem az ellenséges pozíciók ostromolására tervezték, hanem "harctéri taxiknak". Az előnyük az volt, hogy míg egy klasszikus motorizált, teherautón szállított egység a szállítás alatt viszonylag védtelen volt a tüzérség vagy a légicsapások ellen, a páncélozott csapatszállító járművek megvédték a gyalogságot a repeszektől. Az átlagos helyzet az volt, hogy ezekkel a járművekkel szállították ki a csapatokat a helyőrségről a frontra, illetve a front két pontja között. Viszonylag biztos távolságban a gyalogság kiszállt a járműből, és elfoglalták a harcállásaikat.


Magyarul valószínűleg a sofőr azt érezhette, hogy hál' isten nekem nem kell a harcállásban elfoglalni a helyemet, én viszonylag biztonságban vagyok.

2021. márc. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem fakardocskák ellen kellett harcolniuk akkor valoszinüleg félelmet. Ne hidd, hogy ezek sérthetetlenek voltak.
2021. márc. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-es tökéletesen jól leírta, az Sd.Kft 250 a páncélozott csapatszállító jármű (un. APC) kategóriába tartozik. Elsősorban nem tűztámogatásra van, hanem hogy a-ból b-be szállítsák vele a gyalogságot, aki utána kiszáll és úgy közelíti meg a területet. Vékony páncélzat, kb. a kézifegyverek, kisebb erejű repeszek ellen nyújt védelmet. Nagyjából azt érezte mint a teherautósofőrök, csak kicsit nagyobb biztonságban mert volt némi páncéllemez körülötte.
2021. márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak azért gondoltam a máshogy gondolkodást aktuális körülmények közt, mert féllánctanpas volt, mégsem ugyanaz mintha megérkezel teherautóval valahová illetve ha szükség hozta és jelen volt bevetették azt a felszerelt MG34/42-t
2021. márc. 25. 01:17
 5/7 A kérdező kommentje:
szóval a meglepetés erejét értem hogyha vezetsz egy járművet, aztán egyik pillanatról a másikra letarolják a környezetedet egy géppuskával
2021. márc. 25. 01:22
 6/7 anonim ***** válasza:

A félláncaltapas kialakítás a jobb terepjáró képesség miatt volt. Zajos, nagyobb karbantartási igényű, viszont a plusz páncéllemezek miatt megnőtt a jármű tömege és azzal csökkentették a talajnyomást hogy ne akadjon el a lazább talajokon.

A géppuska önvédelmi jellegű volt, az APC nem IFV! Azaz ha a gyalogság kirakodása/felvétele közben megtámadták akkor azzal védekezett, nem túl komoly tűzerőt képvisel egy sima géppuska. Az APC - jellegéből adódóan - eléggé gyengén páncélozott, az Sd.Kfz a gyalogsági fegyverek ellen védett valamennyire, de gyakorlatilag egy nehéz géppuska, vagy bármilyen páncéltörő eszköz, löveg simán átütötte.

2021. márc. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kieg.: teherautókra is szereltek sokszor géppuskát, hogy ha a konvojt megtámadják akkor tudjon közvetlen tűzfedezetet adni amíg a gyalogságot kiteszi.
2021. márc. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!