Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért tartozik össze olyan...

Miért tartozik össze olyan szorosan a puskapor és az alkohol?

Figyelt kérdés
Többször dolgoztam együtt aktív fegyveresekkel (Katona, vadász, rendőr) a hétvégi programról a beszámoló általában sz volt, hogy jól beittak és lövöldöztek. A vadászok az erdőben, a többiek a lőtéren. Többször elhangzott, hogy csoda, hogy egymást nem találtuk el.

2021. jún. 5. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Trollveszély!
2021. jún. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Barátom lőtéren te nem fogsz inni egy kortyot sem. A hétvégi "hobbi" vadászok na azoknál már előfordulhat (főleg mondjuk a jó pénzért idelátogató olaszoknál, van amelyik a lábán alig tud megállni).
2021. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én a lőtéren történtekről személyes élménybeszámolót nem tudok adni. A hétfői élménybeszámolóról igen.
2021. jún. 5. 14:33
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves kettes barátom. Ezek szerit nem vadász vagy, de érdemben te is azt mondod, amit én: Az emberek szeretnek részegen lövöldözni.
2021. jún. 8. 18:27
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Az én vezetésem alatt (előtt) nincs piás vadászat.

Vannak elrettentő példák, de nem az elképzelésed az általános.

2021. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy peches vagyok és csupa kivételes fazonnal hozott össze a sors.

Ismertem katonatiszteket (Még Néphadsereg), nem láttam őket józannak (Évekig találkozunk időnként. Apu fegyver gyár mellett dolgozott, ahol a dolgozók és a katonák "bandáztak" rendszeresen). Igaz civilben voltak, de szoliba is mindig vittek "ellátmányt" (Azt nem ellenőriztem, hogy megitták-e)

Vadászból két félét ismerek:

Az egyik állítja, hogy nem lehet inni vadászat közben, a másik fele azzal dicsekszik, hogy milyen részegen ment ki a terepre. Erre rímel egy kolléga, aki azért sírt, hogy a vadásztársaságnak bevételt kell termelni, ezért fedezni kell a részeg vadászokat, mert jól fizetnek. A rendőrökről írtakat, pedig még szépítettem is.

2021. jún. 9. 06:53
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is peches vagy.

Ismersz katonatisztet (gondolom te nem voltál katona), és nem láttad józanul. Hozzátehetnéd hogy civilben. Mint ahogy civilben a buszsofőr is be szokott bacni és kapaszkodj meg, az idegsebész is.


Apu fegyvergyár mellett dolgozott és ott ittak meló után a dolgozók meg a katonák. Istenem micsoda bűn. Te nem csak azt nem ellenőrizted hogy megitták-e, de arra sem volt módod hogy ellenőrizd az "ellátmányt" szoliban.

Nézd én itt dolgozom a sziliciumvőlgy mellett, mégsem tudom hogy az Apple-nál mit visz be Dzsenifer a kistáskában :) Istenuccse itt dolgozom mellette, ugy kb 5400 km-el :)


Egyébként mit vársz ezen fegyveses testületektől? Isznak és lődöznek, egyik a lőtéren a másik az erdőben. Jól is néznénk ki ha a Spárban tennék. Ha balhé van akkor futnak.... az ellenkező irányba. Na nem a rendőr, neki kell helyszínelnie :)

2021. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Mert ez a hagyomány.
2021. jún. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Hülye kérdés.

Miért tartozik össze a lapát és a pálinka, miért tartozik össze az építkezés és a pia, miért tartozik össze a falusi munkanélküliség és a kannás bor.

És még sorolhatnám.

2021. jún. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs olyant még nem hallottam, hogy részegen olyan, de olyan gödröt ástam, vagy olyan falat húztam, de azt viszonylag gyakran, hogy részegen olyan jót vadásztam, vagy lövöldöztem.
2021. júl. 4. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!