Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon puskaporos a...

Svábhegyi festő kérdése:

Magyarországon puskaporos a hangulat a kivándorlás miatt? Nagyon utálják azokat akik a "könnyebb" utat választva inkább a jóléti országokban élnek és dolgoznak?

Figyelt kérdés

Én nem akarok 1350 euró helyett 300 eurért dolgozni és aki szerint ezért egy szemét vagyok, tehet egy szívessséget.


Esetleg próbáljon ő élni annyi pénzből.


2017. jan. 13. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Hát őőő,én 1350 euroért nem szeretnék sehol dolgozni nyugaton :)
2017. jan. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem, hogy ilyen drámai lenne a helyzet. Mindenkinek az ismerősi körében van olyan, aki mikent, és a többség már játszott a gondolattal. Irigykedés persze mindenhol van, ezt nem lehet kizárni.
2017. jan. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
7%
A selejtye nem is baj hogy távozik. Marad egy életképes, erős Magyarország.
2017. jan. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Én nem érzem, hogy puskaporos lenne, ironikus módon a hátramaradók még örülnek is, mert így nincs minden segédmunkás állásra tíz-húsz jelentkező mint volt a megboldogult 90-es években. A dolgozz itt sz.rért-húgyért különben nem lesz munkád mentalitásnak épp az vetett véget, hogy exportáljuk a munkaerő feleslegünket, így van egy konstans munkaerőhiány, ez egyelőre mindenütt húzza föl a fizetéseket.

Ráadásul sok kint dolgozó küld haza pénzt, ami meg a magyar gazdaságba kerül.

2017. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

'A selejtye nem is baj hogy távozik. Marad egy életképes, erős Magyarország.'


Erős? Azt erőssem kétlem :D

2017. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
jav* erőssen
2017. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

10-es undorítósági listán:

10 pont: konduktor, gyógypedagógus

9 pont: orvos

8 pont: logopédus


Azt tökre megértem, ha valaki elmegy, mert nem tud megélni. Viszont ezek a szakmák nem azok. Foglalják az egyetemen a helyet azok elől, akik itthon szeretnének segíteni! Hányok tőlük

2017. jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Elég vegyes a felhozatal vélemények kapcsán, de személy szerint nekem semmi bajom azokkal, akik nem akarnak ezen a szánalmas minimálbéren vegetálni. Sőt, a tömeges kivándorlás ellen a legjobb védekezés a béremelés, szóval egyszer talán még az itthon maradottak is jól járnak azok miatt, akik vették a sátorfájukat, és külföldre mentek...
2017. jan. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem hinném, hogy puskaporos a hangulat emiatt. És normális ember, miért utálná a másikat, ha az kihasználja az adódó lehetőséget a jobb keresetre, életre?
2017. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Nem.


Inkább szerencsésnek tartják őket.


Egyébként jellemzően a fiatalok közül legértelmesebb, legtanultabb réteg megy ki külföldre, szóval az egy főre eső gyökerek száma rohamosan nő Magyarországon.

Én is előbb utóbb le fogok lépni az tuti, egyre jobban elegem van az emberek mentalitásából meg a mindennapos és állami korrupcióból. Szánalmas ez az ország.

2017. jan. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!