Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szakmai vizsgával az idegenlég...

Szakmai vizsgával az idegenlégióba?

Figyelt kérdés
Sziasztok,a napokban feltettem pár kérdést az idegenlégióval kapcsolatban ide, mivel terveim szerint jövőre ilyenkor már kint leszek. Ezt egyetlen szakmai vizsga választja el, ahogy májusban végzek terveznék kimenni. 19 éves leszek ekkor. Viszont kimondott terveim vannak, nyílvan az első hogy csináljam meg a felmérőket stb, de ezekmellett van egy kimondott célom, plongeur oktató szeretnék lenni a 2REPbe, ezt már 14 éves korom óta tudom mióta búvárkodom. A kérdés, a végzettségeimet nézik akár előléptetésnél,vagy akadályoz abban hogy valaki kiképző legyek? Az érettségi +2 év,egy részről ez sok idő, más részről a fizikumom most nagyon jó.. Összeszedve , egy szakmai vizsgával lehetek kiképző?

2021. jún. 30. 11:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

#11


Lehetséges hogy rosszul tudtam.


#10


Vajon mit mondasz a tisztekre a Légióban (vagy a Honvédségben) ? Ott mindenkinek felsőfokú végzettsége van, nekem például műszaki diplomám van és jelenleg főhadnagyi rendfokozatban szolgálok. Én sem tanultam eleget? :)) Jaj ti libsik, olyan butusok vagytok...

2021. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
45%
Egyebkent Rejtő Jenő sosem írt ilyet, úgyhogy itt elsősorban neked lenne szükséged egy kis továbbképzésre.
2021. jún. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1/3/10 Kommentelő eléggé rosszindulatú egyén lehet.

Próbáld meg úgy felfogni hogy azt a munkát is el kell végezni valakinek hogy te nyugodtan alhass.

Annak meg inkább örülni kéne hogy valakinek ilyen fiatalon határozott céljai vannak az életben és tesz is érte nem csak álmodozik.

2021. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Igen!Viszont a kérdésre a válasz még mindig érdekelne😄
2021. júl. 1. 21:34
 15/21 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam. Önmagában az, hogy csak egy szakmai vizsgád van, nem akadályoz meg a kiképzői beosztás ellátásában, mivel altiszti szinten is vannak ilyenek.
2021. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ja okés, köszönöm!
2021. júl. 1. 22:16
 17/21 anonim ***** válasza:
88%

#15 kommentet én írtam, és az volt az egyetlen tőlem.

Nőként nem hiszem hogy érdemi választ tudnék neked adni ebben a témában és írni is csak azért írtam mert a 1/3/10 kommentek írója egy kicsit bántotta az igazságérzetemet. Tudom hogy szólásszabadság van és nem minden fekete és fehér de ennyire ne legyünk már szivárványosak még ha ma ez is a divat.

Szidjuk a rendőrt-katonát-orvost-mentőst-tűzoltót, néha van is alapja a negatív megnyilvánulásoknak, de ha ők nem lennének akkor itt anarchia lenne. Az ennyire liberális vagy toleráns emberkéknek abban az esetben az első szóra bevernék a képét, ha igaza van ha nincs.

2021. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%

#19


Az ilyet én csak csatornapatkánynak szoktam nevezni. Persze a libsi, libernyák, liberális, toleráns, szivárványos, demokrata és egyéb hasonlóan röhejes jelzők is találóak.

2021. júl. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Ugyan jelentkezésnél kérdezik a végzettségeid/iskoláid, de ennek nem marad semmi nyoma a dossziédban. Viszont később van lehetőséged bemutatni a papírjaid a szakaszparancsnoknak aki fel tudja terjeszteni neked. Ez által van lehetőség, hogy ott is elküldjenek a képzésre. Habár meg kell hagyni a légió elég sajátos felfogással rendelkezik... Ritkán kapja azt az ember amit kér, vagy akkor, amikor a századod misszióra megy dobják fel neked az ötletet. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy a pénzt vagy a képzést választja. Rengeteg mocskosságot fogsz látni, ha bekerülsz és rengetegen meg is bánják ezt a döntést az évek alatt. Amikor már úgy kelsz hogy: "Miért?" és "a tököm tele van" belassul az idő a laktanyában és az 5 év már akkor rengetegnek fog tünni(főleg ha már aláírattak veled még 2 évet). És ez mindenkinél így van, csak valaki jobban színleli, hogy nem olyan vészes. :D


Röviden a válasz: Lehetsz kiképző néhány éven belül(2-4), attól függően, hogy mennyire kedvelnek a feletteseid és hogy csinálsz e majd egy nagy banánt vagy sem. Mivel a légióban a kárgyavárat is fordítva építik(nem a legstabilabb szerkezet ^^") nagyon könnyen elvághatod magad és minden jót amit elértél, elfelejtik és csak a rossz marad.


"5 év légió nem elég, hanem sok"


Megjegyzem, hogy vannak mókás részek is benne, csak túl kevésszer.

2021. júl. 7. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Alapvetően sokáig gondolkodtam hogy elvégzek egy katonai egyetemet,mert azert nem vagyok rossz tanuló, de így akár ha már kicsit több mint 5 évet vagyok akkor 20as éveim elején tartok. De amennyiben ilyen szakmai képzettséggel is eltudom érni a céljaim akkor nem megyek semerre tovább.
2021. júl. 7. 11:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!