Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jogászként milyen rendfokozatt...

Jogászként milyen rendfokozattal kezdek a Honvédségnél?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Valszeg őrnagy. De miért is mennél oda? Nekem jogász rendőr ismerősöm volt egyből őrnagy, ezért gondolom.
2021. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
Sorkatona. Nem ad rendfokozatot a polgári diploma, hiszen azt csak katonai iskola ad
2021. júl. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Ez a betöltendő pozíciótól is függ. Diplomás ember minimum tisztként kezdi a létrát, egy ismerősöm gépész mérnökként hadnagyként indult, de az jó rég volt már.
2021. júl. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. júl. 29. 19:05
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
2-es, ne terjessz hülyeségeket. Persze, ha te szociológiai diplomával jelentkezel lövésznek, akkor nem tisztként fogod kezdeni, de ha jogi diplomával jogásznak mész a Honvédségbe, akkor viszont igenis tisztként vesznek fel. Ugyanez igaz bármilyen másik, diplomát igénylő beosztáshoz. Ha a beosztásnak feltétele a felsőoktatási diploma, akkor az tiszti rendfokozattal jár.
2021. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

2

Annyira fogalmatlan vagy hogy válaszolni is nehezemre esik neked. De a többiek kedvéért megteszem.

Először is. Az hogy sorkatona az nem egy rendfokozat... de gondolom a köztanára gondoltál...

Polgári diplomával is lehet valaki tiszt, ha olyan diploma amire szüksége van a honvédségnek. Bölcsész diplomával nyilván nem kellesz katonának, ahogy nagyon másnak sem... mert értéktelen használhatatlan tudás.

2021. júl. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%
közkatonára"
2021. júl. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ok. Köszi
2021. júl. 29. 20:01
 9/17 A kérdező kommentje:
De a bölcsész nem büfészak (jogászként van pár bölcsész ismerősöm)
2021. júl. 29. 20:02
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Én meg bölcsész szakon végeztem, és pontosan tudom hogy semmirevaló a szakok 90%-a. :D szaktársaim közül sem tudok senkit hogy a kommunikáció média szakkal bármire ment volna... de törisekre, szabad bölcsészekre, is ugyanúgy igaz ez... ugyanakkor legalább volt három jó évünk bulizni. Aztán akinek volt esze és akart valamit kezdeni az életével az elment más szakra is utána. 6-os voltam.
2021. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!