Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem szereztük vissza az...

Miért nem szereztük vissza az onnan elcsatolt területeket a délszláv háború idején? Esélyünk lett volna?

Figyelt kérdés
És legalább nem amerikáért halnának meg a Magyarok,hanem akkor meghaltak volna a nagyobb MAGYARORSZÁGÉRT!
2010. aug. 29. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
22%

Ne terelj!

Egy történésztől elvárható, hogy alátámassza, amit mond.

Ha nem teszi, akkor pedig nem úgy van jelen mint történész. Akkor max. a magánvéleményét mondja el.

Én egy szóval sem mondtam, hogy NEKED nem hiszek. De amit ez az állítólagos történész (amivel nem a te szavadat vonom kétségbe, hanem az övét) ezt állítja, akkor támassza alá!

Tőled meg max. azt kérném, hogy az illető nevét mond meg, és hogy honnan van az interjú szövege.

Ha meg nem hiszel nekem, akkor mi a francért jársz egyáltalán ide? Anonim az oldal. Senkinek sem kötelező igazat mondania.


"a szerbeknek elsődlegesen azokat a területeket akarták visszanyerni, amelyeket éppen elvesztettek,"


Ez tiszta sor. És érthető is.

De gondolod, ha mi szépen benyomulunk a Délvidékre, akkor azt ők tétlenül nézik, mert ők Horvátországban vannak elfoglalva? Akkor már a Délvidék is az "elveszett területek" listájára került volna, és akkor már ugyanott tartunk.


"így egy támadás az anyaország ellen lerombolhatja a morált, és Szerbia akár össze is omolhatott volna, ha ki lett volna találva egy jó hadicsel"


És lett volna elég pénz az egészet fedezni, ami ugyebár nem volt, és valószínűleg ma sem igen lenne.


"a horvát hadseregnek pedig csak jót tesz, ha talál magának még egy szövetségest a Kárpát-medencében. "


Egy szövetségest, aki a partvonalról kurjongat és tapsol? Mert kb. erre lettünk volna elegek.


"Ráadásul ha a NATO is segít nekünk, akkor Szerbia talán nem is létezne, vagy egy hihetetlenül gyenge ország lenne, aminek akkora katonai ereje lenne, mint Izlandnak."


Na látod, ebben maximálisan igazad van.

De egy kérdés: Mi a jó büdös lófitymáért segített volna nekünk a NATO? Évszázadok óta le se sz@r minket senki. Ha mi is Jugoszlávia része lettünk volna, és függetlenedni akartunk volna, mint a horvátok, akkor esetleg, hogy még nagyobb legyen a zűrzavar, és mégjobban szétbomlasszák Jugoszláviát. Na de így? Nyugaton mindenkinek a szemében úgy él Magyarország, mint egy imperialista állam. Szerintem eszükbe nem jutott volna úgy támogatni minket, hogy egyértelmű, hogy revízióra készülünk. Vagy ha mégis, akkor abba már Romániának is lett volna beleszólása, és akkor már nem csak a szerbekkel kellett volna számolnunk délen, de a románokkal is keleten. És a csehszlovákokkal is csak azért nem, mert nekik akkor megvoltak a saját problémáik. De egyébként akkor már ők is nekünk ugrottak volna. Bár hivatalosan a "kisantant" akkor már nem létezett, de a szolidaritás, meg az érdekközösség megvolt. Hidd el, ha mi nekimegyünk Szerbiának, akkor, bár mit is gondolnak a délszláv háborúról, a románok is nekünk támadnak. Akkor meg aztán megnézhetjük magunkat. Mert hogy ellenük nem segítenek a horvátok, az fix.

2010. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
61%

Ezt a történészt Raffay Ernőnek hívják...

Az Antall-kormány alatt, ha jól emlékszem, a HM államtitkára volt.

Egyébként a fegyvereladás tényleg megvalósult.Botrány is lett belőle, hiszen embargó volt.

2010. aug. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy én is történész vagyok, bár nem ez a szakterületem.

Raffay-ról hallottam már, de ezen "elmélete" nem cseng ismerősen. Majd utánanézek.

De mindezeket figyelembe véve, továbbra is fenntartom, hogy nagyon sántít a sztori.

Mint már mondtam, több olyan eset is volt, amikor olyan emberek véleményét hallottam, akik állítólag ott voltak valahol, viszont olyan hülyeségeket beszéltek, amiről még egy magára valamit is adó középiskolás is tudja, hogy köze sincs az igazsághoz. Úgyhogy három lehetőség áll fönn. Az illető vagy abban hazudik, hogy ott volt, vagy abban, amit az ott történtekről állít, vagy pedig legjobb meggyőződése szerint nyilatkozik, viszont akkor vagy szenilis, vagy teljesen elmebeteg.

Raffay-ra nem tudom melyik igaz, de én ezen állításait továbbra sem hiszem el.

2010. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
20%
Azért az furcsa hogy akik itt a háború ellen érvelnek,azok az afganisztános kérdéseknél a háborúban való részvétel mellett kardoskodnak :)
2010. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 hollófernyiges ***** válasza:
39%
Azért ez a démoni szerb hadsereg még a horvátokkal sem bírt. És talán azért párat csak puffogtattak volna azok a félig lerobbant magyar tankok. De nem ez a lényeg, mert nincs az a nagyhatalom ami támogatott volna egy erőszakos határmódosítást. Nézzétek meg mi van Boszniával, életképtelen állam ahol a három nemzetiség utálja egymást, de a NATO nem hagyta hogy felosszák nemzeti elv szerint, a régi adminisztratív határok maradtak. Vagy ott van Koszovó, 90%-os albán többség, remek casus belli az elszakadásra (megpróbálták kirtani őket a szerbek), mégis csak egy szürkezónás függetlenséget tudtak elérni, az Albániához csatlakozást pedig megtiltották. Egy területelcsatolást még a NATO és az amcsik sem néztek volna el, nemhogy az oroszok, sőt jó eséllyel a románok is beszálltak volna szerb oldalon.
2010. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
25%
A fegyvereladáskról annyit, hogy még mindig ki tudja mennyi AMD-65, AMD-63, AMP-69 rohad a raktárainkban tízezerszámra, kihasználatlanul, miközben más AMD-65-ök tömkelege tűnik Iránban, Palesztinában, Panamában, Grúziában, Afganisztánban, az USÁban és más egyéb helyeken. Miért pont Horvátországba ne jutott volna?
2010. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
60%

"Esélyünk lett volna?"


Nem. 1945 óta nem történt sehol a világon annexió, amit elismert volna a nemzetközi közösség.


"És legalább nem amerikáért halnának meg a Magyarok"


Most sem Amerikáért halnak meg a magyarok (kis m-mel, mert köznév).


"hanem akkor meghaltak volna a nagyobb..."


Igen, a lényeg itt a "meghaltak volna".


Ugyanis nem ismerték volna el az annexiót.


Magyarország most egy ugyanolyan nyomorult elmebeteg ország lenne, mint Szerbia, amely megpróbált "nagyobb Szerbiát" létrehozni - az eredmény pedig egy elszigetelt és elszegényedett, kisebb Szerbia lett.

2010. aug. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
55%

A Jugoszláv Néphadsereg erejét tényleg túlértékelitek, az csak abban volt erős, hogy a hegyvidékeket védje, erre képezték ki negyven éven át. Máshol nem nagyon ment nekik, Nyugat-Szlavóniát sem tudták elfoglalni a horvátok ellenében, Vukovár nagy nehezen még meglett nekik, de Eszéket már nem tudták bevenni. A magyar haderő nagyjából egyenrangú ellenfélnek számított volna.


Politikailag azonban valóban kivihetetlen lett volna a dolog. Rááadásul a magyar néplélek sem éppen arra volt trenírozva a szocializmus évtizedeiben, hogy bármiféle valódi katonai konfliktust, háborús részvételt támogasson.


Afganisztánt meg ne keverjétek ide, ott zsoldosok harcolnak, önként és jó pénzért, több ezer km-re Magyarországtól. Nem itt lőnek, nem ide hullanak a bombák.


Ám nem tudhatjuk mit hoz a jövő, a Vajdaság különválása megtörténhet, ebben az esetben a Duna-Tisza csatornától északra levő magyar többségű területek békés visszatérése reális lehetőséggé is válhatna. Még mielőtt teljesen elszerbesedik az albánok nyomása elől északra menekülő szerb tömegek révén. A dolog valóban magyar probléma is, hiszen magyar területek isszák meg annak a levét, hogy a szerbek képtelenek voltak megállítani az albánok és az iszlám nyomulását É felé. Szóval nem árt odafigyelni.

2010. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
27%

Én nem olvastam el a válaszok nagy részét de gondolom hogy bumbi és Walter mivel próbáltak beetetni.Lett volna esély bőven ráadásul azoknak a horvátoknak sikerült kivívni függetlenségüket akiknek nem is volt igazi hadseregük nekünk elég lett volna a megfelelő pillanatba visszafoglalni a Délvidéket de hát mit várunk Antalltól aki ráadásul félig zsidó volt.az etnikai határokat könnyen vissza lehetne állítani a régi rendre.


Most is lenne esélyünk de először Magyarországot kell rendbe tenni és a hadsereget utána jöhet Magyarország visszafoglalása!

2010. aug. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
47%

ma 01:50


Mesélj, hány példát tudsz arra az ENSZ megalakulása óta, hogy egy erőszakos területi annexiót nemzetközileg elismernek?

2010. aug. 30. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!