Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért nem szereztük vissza az...

Miért nem szereztük vissza az onnan elcsatolt területeket a délszláv háború idején? Esélyünk lett volna?

Figyelt kérdés
És legalább nem amerikáért halnának meg a Magyarok,hanem akkor meghaltak volna a nagyobb MAGYARORSZÁGÉRT!
2010. aug. 29. 14:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 23:46


Én meg azt nem érzem, hogy a hőbörgésed tartalmaz érdemi érvelést :)

2010. aug. 31. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
5%

"és csak önvédelemből foglalta volna el Mo. fél Szerbiát, akkor tutira miénk lett volna a Délvidék?"


A katonai megszállás mióta önvédelem?

Mellesleg az teljesen mindegy, hogy hogyan szálljuk meg. A megtartását valószínűleg úgysem engedték volna.

2010. aug. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:

Fogjátok már fel hogy a dolgok az "erősebb kutya elve" alapján működnek,senkit nem érdekelnek a nemzetközi,emberi jogok stb,ez csak egy hülye porhintés a demokratáknak,liberálisoknak,akik erre élveznek el.

Amit szabad Jupiternek ugye...

2010. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:

tegnap 22:06


Értem. Mondjuk Mo. megszállja a Délvidéket, erre kap egy olaj-, gyógyszer- és nyersanyagembargót.


Ebben a felállásban ki lesz az erősebb kutya?

2010. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

A hőbörgésem egy kérdés volt.


Arra hivatkozott valaki, hogy Izrael ellen (aki jelenleg is megszállva tartja más ország területeit) azért nem vezettek be embargót, mert ő egy önvédelmi háború során (amelyikben nem ő volt az agresszor) ment át ellentámadásba és foglalt el ellenséges területeket.


Ezért kérdeztem, hogy csak akkor tarthatnánk mi is megszállás alatt a Délvidéket az ENSZ és más nemzetközi szervezetek engedélyével (vagy a tiltakozásuk lesz@rásával), hogyha egy szerb golyó átrepül a határon és mi azt támadásnak vettük volna, vagy esetleg tényleg megtámadnak minket, de mi szerencsésen ellentámadunk és elfoglaljuk azokat a területeket?

2010. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetséges lett volna a Vajdaság elfoglalása.

Ha nem is az elején, de 90 -es évek végére a szerbek teljesen kimerítették a forrásaikat, majd (a hazánk területét is használó) a NATO is szétbombázta őket. Ha mondjuk ebben az időben elkezdjük híresztelni, majd videókkal bizonyítani, hogy az adott területen a magyar (és más nem szerb) származásuakat bántalmazzák/diszkriminálják, akkor a nemzetközi közvéleménysem háborodott volna fel nagyon, ha néhány katona átkel, hogy biztosítsa a kisebbségek védelmét. Ezek után a megfelelő szavazókerületek kialakításával akár népszavazás formájában is eldönthették volna az ottlakók, hogy melyik országhoz tartozzanak.

Ha jól manővereznek a diplomaták és az USA nem akarja ezt meggátolni, akkor az ENSZ se tett volna semmit, ami hátráltat minket.



Egyébként ha jól tudom volt pár háború az ENSZ megalakulása óta, mely területi változással járt és nem súlytja a nyertes országot emiatt szankció.

Pl: India 1948 -ban annektálta Hyderebadot, majd 1961 -ben a portugál fennhatóság alá tartozó Goa -t, emellett Kína 1950 -ben Tibetet, a törökök Észak-Ciprust 1974 -ben, Észak-Vietnám pedig dél-t 1975-ben.

2010. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!