Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Rendőrségben miért csak...

Jeffrey Spender kérdése:

A Rendőrségben miért csak őrmester a legalacsonyabb rendfokozat, nem pedig közrendőr, ahogy a Seregben a közkatona ?

Figyelt kérdés
2021. okt. 27. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Seregben sincs közkatona. Honvéd van
2021. okt. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem 2019 nyarán volt az alapkiképzésem, és a legalacsonyabb rendfokozatúak Közkatona, Kk. RF-el voltak.
2021. okt. 27. 19:02
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Oké.
2021. okt. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A Magyar Királyi Honvédségnél és a Néphadseregben volt rendfokozatként Honvéd, de 1990 óta, a Honvédségben Közkatona, Private, OR-1 van.


Átvitt / népnyelvi értelemben használja mindenki, hogy "Honvéd", a Közkatonára.

2021. okt. 27. 19:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, mert ha kiszabadul a rendőr az iskolából, akkor a minimum rendfokozata az őrmester. Az alá akkor mehet, ha lefokozzák valamiért, de szerintem az már kirúgással is járhat. Ha a seregben is elvégzel valami iskolát, onnan is rendfokozattal szabadulsz. A sereg és a rendőrség közt az a különbség, hogy a seregbe minden előképzés nélkül beléphetsz, és ezzel a nulla rangfokozatról indulsz, a yardnál eleve csak képzett lehet rendőr a képzés elvégzése meg egyből rendfokozatot is jelent.
2021. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Mivel én 2000-2001 ben voltam katona, így biztosan állíthatom neled, hogy honvédnek hívtak, és a közkatona kifejezést életemben nem hallottam még ezidáig.
2021. okt. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5 / solarGyula


Köszönöm szépen a gyors választ, a kérdést le is zárhatom.


Ha nem untatlak, nekünk alapkiken vegyesen voltak az Rf-jeink, volt 4 - 5 hadnagy a kiképzendők között, én őrmesterként kezdtem, és természetesen legénységiek is voltak.

2021. okt. 27. 20:15
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért van az hogy a rendörségen a minimum rendfokozat az örmester, mert 1991 ben bevezették hogy rendör csak éretségivel lehet valaki, és ezáltal rendörtiszthelyettesi szakközépiskolát kell végezni ha valaki nappalin végzi, vagy pedig ha valaki már felnőtt korban akar rendör lenni akkor ugyan csak 8 hónapos az iskola, de az éretségi akkor is kell


Anno azért voltak tisztes rendfokozatok is a rendörségen mert nem volt kötelező az éretségi, a Kádár rendszerben bárki lehetett rendör aki írni/olvasni tudott, és nem volt semmi oylan a multjában ami politikailag megbizhatatlanná tette volna a rendszer szemében...



Érthető voltam?.)

2021. okt. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az #5-ösnél és a #8-asnál a pont. Ha még szakközepes vagy, vagy még csak tanulsz akkor semmilyen rendfokozatod nincs, de nem is küldenek szolgálatba.
2021. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csak megsúgom ,hogy Jan Csermanek idejében a legtöbb rendőr írni ,olvasni ,meg beszélni is alig tudott.

Helyessiirrááásss ???

2021. okt. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!