Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van itt olyan aki katona...

Van itt olyan aki katona volt? és olyan kaját csináltak amit mások sem akarták megenni és parancsok azt mondta hogy ez étel emberek ami életben tart bennünket

Figyelt kérdés
2021. dec. 3. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsémre, ahol én meg fordultam ott a kajára soha nem volt panasz :)
2021. dec. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy túrót, kielégítő volt többnyire az étrend, nekem csak a tészták voltak vacakok, túlfőzték őket, vagy inkább a folyamatos melegen tartás miatt nagyon megpuhultak és ritka volt, hogy az elején sikerült az ebédlőbe menni, de akkor még az is elviselhető volt.

Azt nem állítom, hogy éttermi volt a színvonal, de volt minden, leves, hús, zöldség, savanyúság, gyümölcs, sütemény, a mi időnkben ünnepekkor még sört is adtak.

Mellesleg a kiképzésen a Schrammel riadótársam volt, ő lett aztán a főszakács, ezért ha tudtam az őrségeket, a laktanya szolgálatot elcseréltem konyhás melóra és mindig piáltunk, meg jókat zabáltam a tiszti finomságokból, sütöttem rántottát, mert a tojást azt főzve adták, azzal nem volt annyi macera.

De kopaszként sem volt rossz az ellátmány, ki lehetett bírni és rendszeres volt az étkezés, sem előtte, sem azóta nem ettem olyan rendszeresen, reggeli, ebéd, vacsora és közben tízórai, meg uzsonna - minden nap.

Nem azt mondom, hogy anyám nem főzött jobban, de egy üzemi konyhánál jobb volt, csak a tálalás nem volt éppen túl gusztusos, rozsdamentes tálcákban kaptuk, ahol a mélyedések a tányéroknak lettek kialakítva, de tányér az nem volt hozzá.

2021. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Régen csak bab és rizs volt
2021. dec. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Katonák alatt sorkatonákra gondolsz vagy hivatásosokra?
2021. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
sorkatonaságra apám mesélte
2021. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Laktanyája válogatta milyen volt a koszt. Volt ahol egész jó, máshol pocsék körüli, de még éppen ehető. Attól függött éppen milyen szakács került oda - pont úgy mint egy üzemi konyhán. A mennyiségre, kalóriatartalomra nem lehetett panasz, bőven volt benne "matéria".

A tiszt nem parancsolt rád hogy edd meg, ha nem etted meg az a te bajod. Ott nem volt anyuci aki majd főz másikat, sem telefonos applikáció hogy akkor rendelünk máshonnan pizzát. Nem etted meg - éhes maradtál, attól még ugyanazt a kiképzési / szolgálatteljesítési feladatot kaptad mint aki rendesen belapátolta az ételt.

2021. dec. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akármilyen szar is volt a kaja, nem válogattunk, csak kalória legyen. Egy kiadós terepgyakorlat után a rozsdás szeget is megette az ember. A leggyalázatosabb étel a különleges sertésmájkrém volt, olyan xart azóta sem ettem. 85-ben adtak olyat belőle, hogy a papírcímke alatt rajta volt még az eredeti felirat 1968-as dátummal. Mondjuk ezt csak hétvégére kaptuk, amikor nem volt konyha. Péntek este hozzád vágtak fél kenyeret, 4 db konzervet, némi szárazkolbászt, azt csá, hétfőn 7-kor találkozunk újra az étkezőben. Na, azért ünnepnapokon, ápr.4, nov 7, kitettek magukért, kaptunk egy becsületes rántott szeletet, igaz csak krumpli pürével, nem hasábbal, meg két savanyú ubit.
2021. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sosem parancsoltak rád hogy egyél.

Viszont a minőség nem mindenütt egyforma. Sorkatonakent alakulat váltás utan 20 kilot fogytam. Ha nem volt rossz a kaja, akkor az oregebbek loptak el egy részét.

Most meg szerződésesként szintén szivatnak, kotelezo lett a kaja, dragabb is, viszont a minősége csökkent, mert a mas megye legolcsobb uzletebol hozzák az alapanyagot. Az orvosi vizsgan meg csesztetnek hogy egyek egészségesebben.

2021. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szolgálok,ott teljesen jó.


32/N

2021. dec. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!